Clear & Brilliant

Szczegółowy opis

Nowa kategoria laserowych zabiegów estetycznych przeznaczonych dla pacjentów, którzy chcą przejąć kontrolę nad procesem starzenia.

Clear & Brilliant jest laserem amerykańskiej firmy Solta Medical, która jest liderem na światowym rynku producentów urządzeń wykorzystywanych w medycynie estetycznej, takich jak Thermage, Fraxel, Liposonix.

Metoda

Clear & Brilliant to delikatny laser oparty na technologii frakcyjnej o długości fali 1440 nm. Jest laserem nieablacyjnym, energia lasera nie uszkadzając wierzchnich warstw naskórka wytwarza tysiące mikroskopijnej wielkości termicznych uszkodzeń w głębszych warstwach skóry, uaktywniając proces regeneracji. Uszkodzone fragmenty skóry zastępowane są zdrową, młodą tkanką. Laser wyposażony jest w dwie głowice:
– Original 1440 nm do głębszego oddziaływania: struktura skóry, rozszerzone pory, drobne linie i zmarszczki, ogólna regeneracja.
– Perméa 1927 nm do powierzchownego odziaływania: blask, koloryt, zwiększona przepuszczalość skóry ułatwia penetrację kosmetyków.

Opinia lekarza:

„Zabiegi wykonywane z wykorzystaniem lasera Clear & Brilliant dają najbardziej zauważalne korzyści estetyczne dla naszych pacjentów. U pacjentów, u których występują zmiany struktury skóry i porów bez widocznych przebarwień zabieg wykonywany jest głowicą Original Clear &Brilliant. Natomiast u osób ze znacznymi nierównościami i przebarwieniami na powierzchni skóry, ale za to bez zmian w strukturze, wykorzystujemy głowicę Perméa. W przypadku zmian kolorystycznych i strukturalnych stosujemy po kilka zabiegów każdą głowicą. Zapewniamy pacjentom najlepsze możliwe efekty.”

Jeffrey S.Dover, lek.med. dermatolog, Chestnut Hill, MA, USA

Dzięki łagodnemu oddziaływaniu leczniczemu Clear & Brilliant na skórę daje możliwość wypełnienia luki zabiegowej pomiędzy wypełniaczami, pilingami chemicznymi a bardziej agresywnymi, korekcyjnymi zabiegami laserowymi.

Źródło: www.clearandbrilliant.com

Efekty

Rezultaty zabiegu są natychmiastowe, ale również postępują w miarę upływu czasu. Już kilka dni po zabiegu skóra staje się gładka, promienna o wyrównanym kolorycie.

Clear & Brilliant koryguje oznaki starzenia, zapobiega ich powstawaniu i pomaga utrzymać zdrowy młody wygląd.

Dzięki zabiegom Twoja twarz uzyska:

– bardziej równomierny, jednolity kolor skóry

– odnowioną, bardziej miękką i gładszą strukturę skóry

– naturalnie promienną i świetlistą skórę

– znaczną redukcję widoczności porów

Zależnie od wieku pacjenta, stanu jego skóry oraz jego trybu życia, rezultaty mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy.
W badaniach klinicznych 100% pacjentów odnotowało poprawę stanu skóry.

Dla kogo

Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn o różnorodnym typie skóry. Szczególnie dedykowany dla osób, które pragną zachować młody wygląd swojej skóry, zlikwidować oznaki starzenia lub zapobiegać ich powstawaniu. Clear & Brilliant jest również doskonałym zabiegiem podtrzymującym efekty uzyskane dzięki procedurom korekcyjnym.

Przeciwwskazania

– stosowanie leków światłouczulających

– zmiany nowotworowe skóry

– predyspozycje do powstawania przebarwień pozapalnych (PIH)

– aktywne infekcje: bakteryjne, wirusowe, grzybicze

– świeża opalenizna

Schemat terapii

Chociaż widoczne rezultaty są już po pierwszym zabiegu, aby uzyskać pogłębiony, długotrwały efekt zaleca się przeprowadzić serię 4 – 6 zabiegów z przerwą między zabiegami 2-4 tygodnie.
Zalecane są zabiegi podtrzymujące, zgodnie z potrzebami pacjenta. Czas wizyty 30-45 minut w zależności od leczonej powierzchni. Aby podnieść komfort pacjenta przed zabiegiem terapeuta może zaproponować nałożenie miejscowego środka znieczulającego. Większość pacjentów opisuje zwiększone uczucie ciepła lub mrowienia w trakcie zabiegu. Zabieg ten charakteryzuje się minimalnym okresem rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie, łagodny stan zapalny, który zwykle ustępuje po kilku godzinach, u niektórych pacjentów może utrzymywać się do 2 dni. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Sprawdź również inne zabiegi dostępne w naszym gabinecie medycyny estetycznej.