DIETETYKA

Opis zabiegu

Dieta stanowi nieodłączny element życia każdego człowieka i jest ona bardzo ważna w prawidłowym rozwoju organizmu ludzkiego jak równie ważna dla uniknięcia wszelkich chorób związanych z odżywianiem się.
Wielu osobom słowo “DIETA” kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem. Dieta to nic innego niż pewien sposób odżywiania, dostosowany do danej osoby oraz, co najważniejsze, do danych celów. W związku z tym będąc na diecie można nie tylko schudnąć ale można też przybrać na wadze. W dietetyce jak w modzie: nie brakuje nowości, a trendy zmieniają się co sezon. Przy takiej ilości i różnorodności typów diet trudno zdecydować, którą dietę zastosować aby przyniosła zamierzony efekt i nie pogorszyła funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli nie chcesz eksperymentować skonsultuj się z dobrym dietetykiem, który opracuje dla Ciebie najbardziej optymalną, bezpieczną i skuteczną dietę. Podczas rezerwacji konsultacji dobrze jest wstępnie nakreślić problem – rodzaj spotkania: konsultacja, wizyta kontrolna, dieta odchudzająca, dieta w chorobie, dieta sportowa, dieta rodzinna itd.

Cennik:

  • PIERWSZA WIZYTA – KONSULTACJA 100 zł
  • PROGRAM ŻYWIENIOWY ODCHUDZANIE 200 zł
  • PROGRAM ŻYWIENIOWY CHOROBA 250 zł
  • WIZYTA KONTROLNA (30 MINUT) 50 zł
  • PAKIET STANDARD 350 zł
  • PAKIET PEŁNY 450 zł
  • PAKIET „DLA DWOJGA” 500 zł
  • ANALIZA SKŁADU CIAŁA 40 zł

Dodatkowe informacje

Wykonaj badania krwi:

– morfologia ogólna z rozmazem, TSH, fT3, fT4, OB, glukoza na czczo, insulina na czczo (często potrzebna jest krzywa glukozowo- insulinowa po 75 g glukozy w 3 punktach), lipidogram, homocysteina (po 40 r.ż. – szczególnie u Panów), badanie ANA1 (szczególnie jeśli w rodzinie występuje autoimmunologia) oraz witamina D3 – 25(OH)D3 – niezwykle ważna, dlatego koniecznie ją zbadaj!

– jeśli masz chorą tarczycę lub podejrzewasz wykonaj: morfologię z rozmazem, lipidogram, pełny panel tarczycowy z aTRAB, glukoza i insulina na czczo (najlepiej OGTT 0,1,2 75 g glu z krzywą insulinową), żelazo i ferrytynę, 25OHD3, witaminę B12, elektrolity, próby wątrobowe, kwas foliowy, homocysteinę, selen i cynk, ANA1, kortyzol, DHEAs.
Po pierwszej konsultacji dietetyk dokładnie określi jakie badania powinny być jeszcze wykonane.

Wypełnij ankietę

Pobierz ankietę z naszej strony – poniżej – lub napisz do nas maila (endermomed@endermomed.pl) – wyślemy ankietę. Wybierz tą, która pasuje do Twoich wymagań (standardowa, odchudzanie, sportowa, chorobowa). Ankieta jest niezwykle ważna w całym procesie układania diety. Przypomnij sobie wszelakie swoje choroby i dolegliwości a następnie wypisz je na ankiecie. Następnie zastanów się jakie produkty Ci szkodzą i jakich produktów nie lubisz – wypisz je wszystkie. Ważne jest też jakie leki oraz suplementy obecnie przyjmujesz. Przypomnij je sobie lub spisz nazwy z opakowań i wpisz na ankietę.

Wypełnij dzienniczek żywienia

Pobierz dzienniczek żywienia wraz z instrukcją wypełnienia oraz go wypełnij. Pliki do pobrania znajdują się poniżej. Potrzebne będzie 5 dni Twojego jadłospisu, najlepiej z jednym dniem weekendowym. Im więcej napiszesz, tym więcej informacji zwrotnych o swoim jadłospisie uzyskasz od nas. Jeśli po posiłkach czy produktach pojawiają się jakieś dolegliwości – wypisz je w swoim dzienniczku. Przestrzegaj takiej diety jak dotychczas, nic nie zmieniaj. Mamy ocenić Twój dotychczasowy plan żywienia, a nie wirtualny.

Przygotuj się do analizy składu ciała

InBody270 to nowoczesny i jedyny w Polsce specjalistyczny (medyczny) analizator składu ciała. Umożliwia kontrolę i analizę składu ciała oraz monitorowanie sprawności fizycznej osób dorosłych, dzieci oraz zawodników różnych dyscyplin sportowych. Podczas każdej konsultacji w gabinecie następuje analiza składu ciała.

Zabierz ze sobą historię leczenia

Na wizytę należy zabrać całą dokumentację lekarską, dotychczasowe diagnozy oraz listę zażywanych leków.

Dotychczasowa dieta

Jeśli dotychczas miałeś jakąś dietę lub plan dietetyczny – zabierz go ze sobą.

1. Pierwsza wizyta (60-90 minut).

Na tej wizycie zapoznajemy się i określamy Twoje cele. Przygotuj się na dużą ilość pytań dotyczących Twojego trybu życia, historii zdrowotnej, stylu jedzenia, wcześniejszych prób podejmowania zmian. Im więcej wiemy: co lubisz, czego nie lubisz, na co chorujesz, jakie masz podejście do zdrowia, jakie masz podejście do diety, jakim czasem i elastycznością dysponujesz itd. tym lepszy program żywieniowy możemy dla Ciebie przygotować. Obowiązuje nas zachowanie tajemnicy zawodowej, więc odpowiedzi, których udzielisz zostają między nami. Analizujemy również wyniki Twojej krwi, ponieważ jest to niezbędny element naszej pracy i Twojego zdrowia.

2. Program żywieniowy.

Obejmuje dietę, zalecenia, suplementację, dodatki.

– Indywidualnie rozpisana dieta pod Twoje dolegliwości/choroby/symptomy dobrana przez nas na podstawie Twoich wyników krwi. Dieta rozpisana jest na okres 1 lub 2 tygodni – każdy dzień różnorodny oraz z dokładnymi przepisami oraz techniką przygotowania posiłków. W dietach podawane są miary domowe – proste i łatwe dla każdego. Dieta rozpisywana jest na ilość posiłków ustaloną przez nas wraz z pacjentem. Pierwsza dieta zazwyczaj starcza na długi okres.

– Zalecenia staramy się przygotować w maksymalnie zindywidualizowany sposób. W zaleceniach znajdziesz informację kiedy i jaką wodę pić, na czym smażyć, czy bać się cholesterolu, co może spotkać się w czasie diety, czy możesz podjadać, jak komponować posiłki.

– Suplementacja układana pod Twoje problemy i dolegliwości zdrowotne. Bierzemy pod uwagę leki oraz suplementy jakie przyjmowałeś do tej pory oraz wskazujemy Ci jak łykać suplementy, by wchłaniały się efektywnie. Dostaniesz od nas konkretne firmy oraz ilości suplementów.

– Dodatki w postaci wydruków/plików dla Ciebie. W zależności od problemów dostajesz od nas dodatkowe wskazówki, rady co jeść poza domem, przepisy, jak wykonać zdrowe słodycze, jak pić wodę, gdzie kryje się cukier, listy dozwolonych produktów, listy zakupów, jak radzić sobie z motywacją, co z autoimmunologią.

3. Wizyta z pomiarami oraz odbiorem diety (30 minut).

Na drugim spotkaniu otrzymujesz swój program żywieniowy w formie wydrukowanej książeczki. Omawiamy je sobie i tłumaczymy zasady, żeby było Ci prościej przystąpić do realizacji programu. Zbieramy pomiary talii oraz wykonujemy analizę składu ciała na sprzęcie InBody ażeby obserwować zmiany. Podsumowujemy też dotychczasowy etap pracy.

4. Wizyta kontrolna (30 minut).

Wizyty kontrolne mają znaczenie dla utrzymania Twojej motywacji i samokontroli. Pomagają utrzymać się w postanowieniach (kiedy wiesz, że za kilka dni wizyta będzie Ci żal grzeszyć, żeby nie popsuć wyników) i kształtować prawidłowe nawyki.

Każda z wizyt może się różnić w zależności od etapu, na którym jesteśmy oraz sytuacji. Wizyty kontrolne w zależności od Twoich potrzeb są ukierunkowane na edukację, motywację, rozwój, analizę błędów i korektę. Zwyczajowo wykonujemy:

– analizę składu ciała,

– pomiary obwodów,

– analizujemy postępy i decydujemy o dalszych krokach we współpracy,

– sprawdzamy dzienniczek żywieniowy,

– dokonujemy korekty zaleceń/diety, jeśli jest taka konieczność,

– zlecamy listę kontrolnych badań krwi oraz omawiamy postępy/zmiany.

5. Maile kontrolne.

W ramach pakietu masz możliwość wymienić maile z pytaniami, wątpliwościami czy problemami, z naszą dietetyczką. (endermomed@endermomed.pl).

Dalsza współpraca zazwyczaj opiera się na dzienniczku żywieniowym, a zalecenia ewoluują w zależności od efektów, samopoczucia i wyników badań krwi z kontroli na kontrolę.

Kolejnym i równie ważnym etapem pakietu jest stabilizacja trwająca zazwyczaj około 6 miesięcy. Mniej więcej tyle czasu potrzeba, byś na trwałe zmienił swój sposób odżywiania na nowy. Etap ten niekiedy może trwać dłużej lub krócej – co jest związane z indywidualnym podejściem do każdego organizmu i jego procesem zdrowienia.
Konsultacje kontrolne wskazane są po to byś stopniowo odzyskał samodzielną kontrolę nad swoim jadłospisem i bogatszy w nową wiedzę, nie popełniał starych błędów.

Osoby dorosłe:

– masa ciała,

– masa mięśni szkieletowych,

– masa tkanki tłuszczowej,

– całkowita zawartość wody w organizmie,

– beztłuszczowa masa ciała (FFM),

– BMI,

– procentowa zawartość tkanki tłuszczowej,

– wskaźnik talia-biodra (WHR),

– podstawową przemianę materii (BMR),

– kontrola tkanki tłuszczowej,

– kontrola mięśni,

– kontrola masy ciała,

– segmentalną analizę tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej (prawego i lewego ramienia, prawej i lewej nogi, tułowia),

– kontrola tkanki tłuszczowej,

– ilość białka i substancji mineralnych,

– impedancja każdego z segmentu i każdej częstotliwości,

– plan treningowy,

– ocena otyłości,

– ocena odżywienia,

– historia składu ciała.

Dzieci (już od 3 roku życia):

– ocena stanu odżywienie – wzrost, waga, woda, białko, substancje mineralne, masa mięśniowa, tkanka tłuszczowa,

– balans ciała – proporcje masy tłuszczowej do masy mięśniowej w poszczególnych częściach ciała, a ponadto analiza rozwoju mięśniowego górnej części ciała do dolnej oraz prawej do lewej strony ciała,

– wykres rozwoju. Wykres krzywej wzrost i wagi ciała w porównaniu z innymi dziećmi – siatki centylowe.

Jakie wymagania badany musi spełniać by przystąpić do analizy?

– pusty pęcherz,

– 2 godziny po ostatnim posiłku,

– wypróżnić się przed badaniem,

– nie pić płynów do godziny przed badaniem,

– zdjąć ciężkie ubrania i akcesoria, by otrzymać wagę netto,

– nie ćwiczyć, ani nie brać prysznica przed pomiarem,

– nie badać się po gwałtownym wstaniu,

– nie badać się, jeżeli zażywa się środki moczopędne,

– kobiety podczas okresu nie powinny dokonywać pomiaru.

U kogo badanie nie może zostać przeprowadzone?

– osoby ze stymulatorem serca lub innym wewnętrznym elektronicznym urządzeniem medycznym nigdy nie powinny korzystać z InBody 270 (ani żadnego innego analizatora składu ciała),

– kobiety w ciąży,

– analizie nie powinny być poddawane dzieci o wadze mniejszej niż 10 kg lub osoby ważące ponad 250 kg, a także które mają mniej niż 95 cm wzrostu, lub więcej niż 220 cm,

– jeżeli badany posiada na ciele jakieś metalowe przedmioty, może to wpłynąć na przepływ prądu. In Body 270 opiera się na przepływie prądu przez każdą część ciała, wystąpienie błędu jest niewielkie.

PAKIET STANDARD

– Pierwsza wizyta (60 minut) – konsultacja wstępna (omówienie badań, ankiety, dzienniczka żywieniowego),

– Program żywieniowy (obejmuje dietę (1 tydzień), zalecenia, suplementację),

– Druga wizyta z pomiarami ciała oraz odbiorem programu żywieniowego (30 minut) – w przypadku wizyty on-line program żywieniowy wysyłamy na maila, a wizyta z odbiorem przechodzi w wizytę kontrolną,

– Wizyta kontrolna (30 minut).

PAKIET PEŁNY

– Pierwsza wizyta (60 min) – konsultacja wstępna (omówienie badań, ankiety, dzienniczka żywieniowego),

– Druga wizyta (60 min), omówienie dodatkowych badań krwi,

– Program żywieniowy (obejmuje dietę (2 tygodnie), zalecenia, suplementację, dodatki),

– Trzecia wizyta z pomiarami ciała oraz odbiorem programu żywieniowego (30 minut) – w przypadku wizyty on-line program żywieniowy wysyłamy na maila, a wizyta z odbiorem przechodzi w wizytę kontrolną,

– 2 wizyty kontrolne (30 min),

– Maile kontrolne.

PAKIET „DLA DWOJGA”

Dopłata do Pakietu Standard.

ANKIETY I DZIENNICZEK DO POBRANIA

Dzienniczek żywieniowy

Ankieta – dieta odchudzająca