logo
Blog

Dlaczego warto korzystać z medycyny estetycznej?

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej do dziś stanowi temat kontrowersyjny. Czy stereotyp, że jest to sztuczna ingerencja w swoje naturalne walory jest słuszny? Oczywiście, że nie!

 

Rozwój medycyny estetycznej

Prawdziwy jej rozkwit przypada na drugą połowę XX wieku, jednak zabiegi, które miały za zadanie poprawić urodę człowieka były nie tylko znane, ale i stosowane już w starożytności! Postęp techniczny, rozwój medycyny i szereg przeprowadzonych badań sprawiły, że obecnie są one doskonale dopracowane, ogólnodostępne i, co najważniejsze, zdecydowanie bardziej bezpieczne. Te sprzed tysięcy lat miały takie samo zadanie, jak współczesne – poprawić zarówno komfort życia, jak i samopoczucie pacjenta. Mimo szeregu zalet, zabiegi medycyny estetycznej dla wielu ludzi nie kojarzy się z czymś pozytywnym. Dla niektórych uznawana jest do dzisiaj jako promowanie tego, co nienaturalne oraz odejście od prawdziwego piękna, które można pielęgnować innymi sposobami. Korzystanie z tego typu zabiegów może spotkać się z negatywnym odbiorem wśród społeczeństwa. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że medycyna estetyczna daje szereg możliwości. Nie tylko poprzez zabiegi inwazyjne, ale również poprzez samą profilaktykę. Wcale nie musi się kojarzyć ze sztucznym pięknem.

 

By cofnąć czas

Nie jest tajemnicą, że wiele osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej przede wszystkim po to, by cofnąć skutki upływającego czasu. Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, wodę oraz kwas hialuronowy. Powoduje to niestety pojawianie się bruzd i zmarszczek nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele. Wygląda to nieestetycznie i wpływa znacząco na naszą pewność siebie. Pierwsze oznaki starzenia można dostrzec już 30. rokiem życia. Warto wówczas zadbać o odpowiednią pielęgnację. Gdy to nie przynosi oczekiwanych efektów, można zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej, które są naszym ogólnodostępnym sojusznikiem w walce o to, by wyglądać pięknie i młodo. Zabiegi, które są najczęściej wykorzystywane w tym celu opierają się głównie na wykorzystaniu wypełniaczy z:

  • kwasem hialuronowym,
  • toksyny botulinowej, potocznie zwanej botoksem,
  • nici liftingujących.

 

Dzięki temu, że w wybrany obszar można wstrzyknąć odpowiedni preparat, można między innymi skutecznie usunąć zmarszczki, modelować rysy twarzy, powiększyć usta oraz zredukować cienie pod oczami. Oferta zabiegów medycyny estetycznej nie ogranicza się jednak tylko do tych trzech sposobów. Kondycję skóry można poprawić także za pomocą innych zabiegów, takich jak:

  • peelingi,
  • mezoterapia.

 

A może dotyczy Cię problem “pomarańczowej skórki”? Cellulit spędza sen z powiek niejednej kobiecie, łatwo o jego pojawienie się, trudniej o pozbycie. Dieta, ćwiczenia i wyrzeczenia to za mało? Warto pomóc sobie i udać się na zabiegi, które w łatwy i szybki sposób pozwolą na zażegnanie problemu. Przede wszystkim te dwa czynniki decydują o tym, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

 

Warto zainwestować w medycynę estetyczną!

Oferuje ona coraz nowsze i skuteczniejsze sposoby na walkę ze starzeniem się skóry, dzięki rozwojowi technologii. Sposoby na pozbycie się tego, co powoduje kompleksy stają się coraz skuteczniejsze. Na chwilę obecną można wygładzić zmarszczki i skorygować wszelkie mankamenty urody. Zabiegi najczęściej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są one bezbolesne. Nieinwazyjne metody sprawiają, że nie potrzebny jest długi czas na zagojenie się ran po zabiegu.  

Dla wielu ludzi medycyna estetyczna jest sposobem na poprawę samooceny oraz na zaakceptowanie swojego wyglądu. Dzięki niej można skutecznie pozbyć się tego, co powoduje kompleksy i brak pewności siebie. Decydując się na skorzystanie z zabiegu warto udać się do profesjonalnego gabinetu, w którym wykonają go wykwalifikowani specjaliści. Nasz gabinet, zlokalizowany w Częstochowie posiada nie tylko bogatą ofertę, ale przede wszystkim gwarantuje pełne bezpieczeństwo, sterylność oraz opiekę doświadczonego personelu.