Likwidacja nadmiernego owłosienia

Epilacja

Epilacja laserowa, usuwanie zbędnego owłosienia – jeszcze kilkanaście lat temu włosy pod pachami czy na nogach u kobiet nie wywoływały tyle kontrowersji co dzisiaj. Zmienił się kanon estetyczny, na chwilę obecną wszystkie pragniemy być gładkie, bez najmniejszych oznak owłosienia, może za wyjątkiem głowy :-). Problem niechcianych włosów dotyczy dwóch aspektów:

  • estetycznego, kiedy lubimy mieć gładkie nogi, być przygotowane w każdej chwili na założenie bikini. Golone, depilowane, czy wyrywane odrastają szybko, stają się mocniejszymi i ciemniejszymi. Nie zawsze znajdujemy czas na ich usunięcie, wkrada się irytacja i zaczynamy sobie zadawać pytanie: czy jest jakiś inny sposób aby się ich pozbyć?
  • zdrowotnego, kiedy nadmierne owłosienie (hirsutyzm) jest oznaką choroby, np. zaburzeń hormonalnych. W efekcie włosy pojawiają się tam, gdzie naturalnie nie powinno ich być, najczęściej na twarzy (wąsik, policzki, baki), wokół brodawek, między piersiami, dekolcie, na plecach, ramionach. W takim przypadku konieczna będzie wizyta u lekarza, aby zbadać co jest tego przyczyną.

W obu przypadkach jesteśmy w stanie pomóc. Oferujemy dwa różne rozwiązania technologiczne w postaci albo laserowego usuwanie owłosienia przy pomocy lasera diodowego Mantis® HR808 oraz IPL (depilacja intensywnym źródłem światła) Anthelia®. W zależności od rodzaju, grubości oraz koloru włosa dobieramy najskuteczniejszą metodę. Należy pamiętać, że aby epilacja przyniosła zadowalające zredukowanie owłosienia, musimy przeprowadzić kilka zabiegów.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, omówimy wspólnie plan pozbywania się uciążliwych włosów. Na temat każdej z proponowanych metod czytaj więcej, wystarczy kliknąć na nazwę poniżej.