logo
Blog

GENOXAGE – Celowana terapia przeciwstarzeniowa

Medycyna przeciwstarzeniowa pomaga wydłużyć i poprawić jakość życia oraz utrzymać młody i atrakcyjny wygląd, pomimo upływu czasu. Choć obecny postęp technologiczny w tej dziedzinie dostarczył specjalistom ogromną ilość narzędzi pomagających zwalczać objawy starzenia, to główny nacisk kładzie się na zabiegi prewencyjne. Najprostszą formą zapobiegania postępującym procesom starzenia jest codzienna pielęgnacja skóry za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków i dbanie o zdrowy styl życia. Wiedza na temat słabych stron funkcjonowania naszego organizmu, jego brakach, na co zwrócić szczególna uwagę, aby nasze starania przyniosły jak najlepszy efekt jest tutaj bezcenna. Pozwoli  każdemu świadomie, oszczędzając czas i pieniądze na eksperymenty, dobrać najlepszą formę dbania o zdrowy i młody wygląd.

 

Genoxage- personalizowana terapia zapobiegająca efektom starzenia oparta na badaniu DNA

Świat kosmetyki zmierza w kierunku personalizacji.  Liczne badania potwierdzają, iż sposób w jaki  się  starzejemy  zależy  od  wielu  czynników  –  w  60% są  one  bezpośrednio  związane  z indywidualnymi  cechami  genetycznymi,  a  pozostałe  40%  jest  uzależnione  od  czynników środowiskowych i behawioralnych. Na tej wiedzy opiera się filozofia pracy Genocosmetics Lab., laboratorium, w którym opracowano gamę produktów kosmetycznych bazujących właśnie na personalizacji.

„Dlaczego mamy używać tych samych produktów, skoro wszyscy jesteśmy inni i starzejemy się w  inny  sposób?”  mówi  Miguel  Ángel  Herranz,  dyrektor  firmy.  „Znajomość zmiennych dermatologicznych wpływa na proces starzenia się skóry,a układ tych zmiennych w przypadku każdej osoby jest podstawą, na której opiera się nasza strategia”, dodaje.

 

Diagnoza i terapia

Podstawą opracowania składu spersonalizowanych kosmetyków jest badanie DNA. Próbkę do analizy pobiera specjalista w Akredytowanych Centrach Genoxage, jest to wymaz nabłonka z wewnętrznej strony policzka. Analizę przeprowadza certyfikowane, hiszpańskie laboratorium Centre for Omic Sciences w Reus, specjalizujące się w wykonywaniu analiz genetycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii dostępnej na rynku. W celu opracowania kompleksowej diagnozy przeprowadza się z pacjentem wywiad, w którym uwzględnia się czynniki środowiskowe oraz behawioralne  oraz określa się fenotyp, czyli ocenia się aktualny stan skóry. Wszystkie zebrane informacje (93 zmienne genetyczne, 23 zmienne dermatologiczne oraz 33 zmienne behawioralne) przetwarzane są w złożonym systemie informatycznym, opartym na sztucznych sieciach neuronowych DNA SKINMatrixMaping.

Na  tej  podstawie opracowywany  jest  program  terapii  dermogenetycznej  Bio-intelligente  Genoxage

dostosowany indywidualnych potrzeb. Jest to najbardziej skuteczna metoda mająca na celu poprawienie stanu skóry i przeciwdziałania procesowi starzenia.

 

Korzyści

 

Genokosmetyki

Mapa  DNA skóry pacjenta pozwala na  opracowania  gamy kosmetyków do codziennej pielęgnacji, perfekcyjnie dostosowanych do indywidualnych potrzeb, są to: Cellular Booster Complex 5 stosowana przez okres 4 tygodni, jako terapia przygotowawcza, serum Bio Intelligent Intensive,  krem Bio-intelligent Essential oraz krem pod oczy Bio Intelligent. Wykorzystuje  się  tutaj  składniki  aktywne  o  naukowo  udowodnionej  skuteczności,  w  ilości  i

kombinacji,  która zawiera średnio  21  różnych  składników o stężeniu ponad 35 % . Substancje  te  dodawane  są  do  formuł  kosmetycznych  w  proporcjach  mających zapewnić maksymalną efektywność działania.

Co je odróżnia? Kosmetyki nie tylko usuwają oznaki starzenia się, lecz zapobiegają ich pojawianiu się, „przewidując” przyszłe zdarzenia i zaczynając działać zanim proces starzenia się rozwinie. W jaki sposób? Wpływając między innymi na ekspresję genów, syntezę proteoglikanów bądź komórek macierzystych skóry.

Oprócz tych oczywistych korzyści z posiadania kosmetyków Genoxage, mamy dodatkowo mniej zalegających na półkach, przypadkowo kupowanych (np. z polecenia przyjaciółek bądź w ramach nieudanego eksperymentu) kosmetyków. Nie musimy też poszukiwać oddzielnych kremów na dzień, na noc, na twarz, szyję, dekolt, więc w sumie oszczędzamy nie tylko czas ale i pieniądze.

 

Wiedza i świadomy wybór

Oprócz kosmetyków otrzymuje się kompleksowy  raport  wyników  diagnozy  dermo-genetycznej,  który  w  oparciu  o  poziom  9 kluczowych zmiennych wpływających na starzenie się skóry pozwala uzyskać głębokie wiedzę na temat

potencjalnych zagrożeń oraz potrzeb skóry każdej osoby. Otrzymujemy informacje na temat najważniejszych zmiennych dermatologicznych określających ścieżki starzenia naszej skóry: poziomu nawodnienia, elastyczności, oksydacji, glikacji, pigmentacji, wrażliwości, fotosatrzenia, żywotności komórek, tworzenia zmarszczek.

Oprócz informacji na temat starzenia się skóry, raport zawiera diagnozę dotyczącą predyspozycji do powstawania cellulitu oraz nadmiernej utraty włosów.

Taka wiedza pozwala nam:

– eliminować pewne czynniki wpływające na przedwczesne starzenie.

Osoba z genetycznie zmniejszoną zdolnością do usuwania produktów końcowych zaawansowanej glikacji powinna szczególnie zwrócić uwagę na dietę eliminującą cukry, produkty o wysokim indeksie glikemicznym, suplementować witaminę B1, B16.  Glikacja przyczynia się również do powstawania cellulitu, a także sprzyja rozwojowi miażdżycy, świadomi zagrożenia możemy w porę działać.

– zapobiegać

Jeśli raport wykazuje zagrożenie genetyczne w kierunku wypadania włosów na tle zaburzeń hormonalnych, możemy zapobiec wypadaniu utrzymując prawidłową gospodarkę hormonalną. Natomiast jeśli ktoś ma genetyczną skłonność do utraty włosów na tle zaburzonych procesów detoksykacyjnych, a np. dodatkowo pali papierosy powinien zapomnieć o papierosach i wzmocnić dietę o antyoksydanty.

– dobierać najlepiej dopasowane do problemów zabiegi przeciwstarzeniowe, np.: osoby z genetyczną skłonnością do przedwczesnego pojawiania się zmarszczek z uwagi na polimorfizm genu odpowiedzialnego za syntezę kolagenu, ale z jednoczesną zdolnością do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia powinny częściej decydować się na zabiegi stymulujące produkcje kolagenu.

– mówi nam o słabych punktach funkcjonowania naszej skóry i jak je wspierać aby spowolnić proces starzenia lub inne procesy degradacyjne, np. jeśli osoba posiada kombinację genów, która wykazuje skłonność do uszkodzeń oksydacyjnych powinna zadbać o odpowiednią dietę, wzbogacać ją dodatkowo suplementacją, stosować filtry, wybierać zabiegi dostarczające odpowiednie antyoksydanty, i redukujące wytwarzanie wolnych rodników.

Niezwykle cenne wskazówki mogą dotyczyć skłonności genetycznej w kierunku cellulitu. Zdecydowanie lepiej zapobiegać jego powstawaniu niż go leczyć. Jeśli wiemy jakie może być źródło powstawania cellulitu (hormony, zatrzymywanie wody, detoksykacja, procesy zapalne) mamy też gotowa receptę terapii.

„Żyjemy  wiele  lat  mając  tę samą  skórę,  to  znaczy,  iż  zatroszczenie  się o nią w  możliwie najlepszy  sposób  jest dobrą inwestycją”, mówi Miguel Ángel Herranz, prezes firmy Genocosmetics Lab.