logo
Blog

Inne sposoby na lokalne otłuszczenia

Co robić w przypadku, gdy zawodzi dieta i wyczerpujące ćwiczenia? Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się lokalnych otłuszczeń? W naszej czytelni przedstawialiśmy już jeden ze sposobów – liposukcję kawitacyjną. Ale jest ich więcej 😉 Nasz gabinet posiada jeszcze inne aparaty, które pozwalają dobrać indywidualnie technikę pozbywania się komórek tłuszczowych z różnych okolic ciała. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

 

Gdy dieta i ćwiczenia to za mało

Warto zastanowić się, czy problem nie leży na płaszczyźnie genetycznej. Wysiłek i drastyczna dieta nie pozwalają na pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, kolan, talii lub ramion? Z pomocą przychodzi wizyta w klinice, która podejmuje się konsultacji oraz doboru techniki wykonania zabiegu. Poniżej przedstawiamy dwie metody, z wykorzystaniem wysokiej jakości aparatów specjalistycznych:

 

Mantis MR991

Sprzęt ten wykorzystuje nowoczesną technologię, która polega na endomasażu magnetycznym. Jest ona ceniona nie tylko za innowacyjność, ale przede wszystkim za bezinwazyjne zabiegi, które pozwalają na skuteczne i trwałe redukowanie celullitu, oznak starzenia oraz lokalnego otłuszczenia.

Patent firmy Mantis, który został wykorzystany w urządzeniu MANTIS MR991 polega na podwójnym systemie energii, która działa w sposób synergiczny:

 • intensywna stymulacja tkanek poprzez endomasaż,
 • regeneracja komórek za pomocą pola magnetycznego z rezonansem stochastycznym

 

Jak wygląda terapia?

Zabieg składa się z dwóch etapów:

 1. Endomasaż (masaż mechaniczny napędzanymi rolkami), który jest połączony z polem magnetycznym. Pierwsza faza jest intensywna i głęboko oddziałuje.
 2. Wykorzystanie głowicy ze wzmocnionym polem magnetycznym. Wprowadzając tym sposobem krem z jonami wapnia, magnezu oraz potasu, przyspieszamy przepływ jonów, które przedostając się do wnętrza komórek stymulują ich regenerację. Druga faza jest powierzchowna i relaksująca.

Zabieg trwa od 30 do 70 minut.

 

Efekty:

Zmienne pole magnetyczne z rezonansem stochastycznym to skuteczna metoda, która redukuje tkankę tłuszczową. Dociera nawet do najgłębiej położonych komórek. Wpływa na zmianę stężenia jonów wapnia, zwiększa przepuszczalność i transport jonów przez kanały jonowe. Dzięki temu skutecznie uaktywnia proces wydalania tłuszczu przez organizm.

 

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • zmiany nowotworowe,
 • rozrusznik serca, implanty elektroniczne,
 • implanty metalowe,
 • stany zapalne i infekcje skóry,
 • epilepsja i zaburzenia rytmu serca.

 

Coccon RF i US

Aparat Duotechnology to połączenie dwóch technologii: – fal radiowych RF o częstotliwości 1 Mhz i mocy 180 W – ultradźwięków o niskiej częstotliwości wywołujących efekt kawitacji.

 

Zabiegi radiofrekwencji wywołują efekt termiczny w tkankach. Powstaje on w wyniku przepływu przez skórę prądu o wysokiej częstotliwości. Działanie pola elektromagnetycznego powoduje ruch jonów w tkance. Poruszające się cząsteczki ocierają się o siebie i w efekcie wywołują emisję ciepła endogennego. Urządzenie podnosi temperaturę skóry do około 42°C.

Metoda wykorzystywana jest głównie do redukcji lokalnych otłuszczeń. Kawitacja ultradźwiękowa działa w taki sposób, że uszkadza błony komórek tłuszczowych, nie niszcząc tym samym otaczających ich struktur. Rozerwanie komórek tłuszczowych powoduje ich trwałe zniszczenie. Zawarty w nich tłuszcz wydostaje się na zewnątrz. Następnie jest on wchłaniany i transportowany do wątroby, która je rozkłada w wyniku procesów metabolicznych.

Co ważne, zabieg zapobiega wiotczeniu skóry, co jest bardzo istotne w procesie redukcji tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • stany nowotworowe,
 • rozrusznik serca,
 • metalowe implanty w obszarze zabiegowym,
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
 • choroby wątroby i nerek,
 • cukrzyca,
 • epilepsja.

 

Przedstawione wyżej metody pozwolą Ci skutecznie pozbyć się krępującego problemu, jakim jest lokalne otłuszczenie. Są to rozwiązania idealne dla osób, które nie wiedzą, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z miejsc, w których mimo utraty wagi jest ona nadal widoczna. Jeżeli dotyczy to Ciebie – zapraszamy do Gabinetu Medycyny Estetycznej Endermomed, w którym nasi specjaliści dobiorą specjalnie dla Ciebie odpowiednią metodę zabiegu.