JETTPLASMA

Opis zabiegu

Jest to zjawisko fulguracji prądem stałym (od łacińskiego fulgur – piorun). Urządzenie wykorzystuje leczniczą moc iskry, wytwarzanej przez prąd stały. Ten rodzaj wyładowania generuje ciepło, które ogrzewa skórę i usuwa wskazane do zabiegu schorzenie lub defekt. W medycynie estetycznej służy do wygładzania i uniesienia opadających powiek (alternatywa dla chirurgicznej blefaroplastyki), spłycania kurzych łapek, zmarszczek np. wokół ust oraz zabiegów zwiększenia napięcia skóry twarzy i podbródka. Także do redukcji blizn, rozstępów i plam barwnikowych, usuwania kurzajek, brodawek, naczyniaków itp.

Cennik:

 • LIFTING GÓRNYCH POWIEK
  pierwszy zabieg 1200 zł
 • drugi zabieg 900 zł
 • trzeci zabieg 650 zł
 • REWITALIZACJA DOLNYCH POWIEK 900 zł
 • ZMARSZCZKI PALACZA 900 zł
USUWANIE DROBNYCH ZMIAN
 • (włókniaki,brodawki,inne)
  jedna zmiana 200 zł
 • (włókniaki,brodawki,inne)
  2-5 zmian 400-600 zł
 • ( włókniaki,brodawki,inne)
  6-10 zmian 600 – 800 zł
 • większa ilość zmian – do indywidualnej wyceny
 • ZABIEG KOSMETOLOGICZNY 200 zł

Dodatkowe informacje

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej po zastosowaniu maści znieczulającej. Już w trakcie zabiegu odczuwalne jest delikatne ściągniecie powieki. Bezpośrednio po zabiegu okolica jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta, mogą pojawić się mikrostrupki, które odpadną po ok. 3 dniach. Po tygodniu widoczny jest efekt liftingu. W przypadku liftingu powiek wykonuje się 2 zabiegi (w odstępie 30 dni). Efekt zabiegu utrzymuje się przez 12 – 20 miesięcy w zależności od problemu. Plazmą można również usuwać małe włókniaki, małe naczyniaki, małe brodawki oraz niwelować nieestetyczne naczynka na nosie. Urządzenie umożliwia także kosmetyczne leczenie w następujących wskazaniach:

– usuwanie blizn,

– redukcja rozstępów (w serii, odstęp 2 tygodnie),

– rozjaśnienie plam pigmentacyjnych.

Błony komórek skóry zawierają kanały, które służą do zaopatrzenia komórek w wodę oraz składniki odżywcze. Starzenie prowadzi do zamykania tych kanałów i mieszania jonów sodu i potasu. Wyładowanie plazmowe pomaga otworzyć kanały, więc woda i składniki odżywcze są w stanie dostać się do wnętrza komórki. Wyładowanie plazmowe umożliwia również przywrócenie oryginalnego potencjału elektrycznego błony komórkowej poprzez oddzielenie jonów potasu wewnątrz komórki i sodu na zewnątrz komórki.
Przy użyciu odpowiednich głowic oraz zmniejszonej intensywności zabiegu uzyskujemy doskonałe efekty estetyczne wynikające ze zmiany polaryzacji błon komórkowych. Wzrost napięcia elektrycznego błon, otwarcie kanałów jonowych (Na+, K+), zmiana ich stężeń uaktywnia naturalne procesy odbudowy komórki, poprawia metabolizm, nawodnienie, a tym samym widocznie wzmacnia skórę. Po takim zabiegu skóra jest gładsza, bardziej napięta, jędrna i pełna blasku. Spłycają się zmarszczki i bruzdy, kontur twarzy staje się wyraźniejszy.
Działanie takiej plazmy to przede wszystkim poprawienie mikrokrążenia w skórze, stymulacja tworzenia nowego kolagenu oraz włókien elastynowych, czego skutkiem jest widoczne wygładzenie zmarszczek oraz poprawa struktury skóry.
Odpowiednio dobrana głowica jest prowadzona po obszarze leczonej skóry, która wcześniej pokrywana jest warstwą żelu przewodzącego oraz preparatem specjalnie skomponowanym dla danego problemu. Na skutek przepływu prądu stałego zwiększa się napięcie błon komórkowych w skórze, dzięki czemu ulega ona wzmocnieniu. Składniki lecznicze są wprowadzane w głąb skóry właściwej. Działanie lecznicze wymaga serii około 5 zabiegów, dodatkowy efekt napięcia skóry jest widoczny gołym okiem bezpośrednio po zabiegu.

Zabieg doskonale uzupełnia leczenie dermatologiczne. Badania naukowe potwierdzają poprawę stanu cery tłustej i trądzikowej przy zastosowaniu odpowiednich substancji aktywnych:

– trikenol – składa się z naturalnych ekstraktów: koncentratu manuka (16,7% triketonów) i ekstraktu z wierzby (1-4%) oraz został wzbogacony w kwas salicylowy (7,6%),

– ekstrakt z ogórka – koi, odświeża, działa ściągająco, rewitalizująco, przeciwzapalnie,

– kwas mlekowy – łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry.

W przypadku cery naczyniowej zabieg przebiega podobnie, składniki uszczelniające naczynka są wprowadzane w głąb skóry, dodatkowo w przypadku tej technologii obserwuje się „wyciszenie” cery naczyniowej oraz widoczne złagodzenie rumienia. Przy serii zabiegowej około 6 zabiegów cera naczyniowa jest odpowiednio pielęgnowana, naczynka wzmocnione i uszczelnione, a rumień znacznie zredukowany. Zabieg zaleca się jako stałą pielęgnację cery naczyniowej, w przypadku napadowego rumienia oraz jako uzupełnienie innych zabiegów np. przed i po zabiegach laserowego zamykania naczynek. W tym przypadku stosuje się specjalne serum bogate w takie składniki odżywcze jak:

– kwas hialuronowy,

– pronalen EAP,

– arnika.

Przeciwwskazania:

 • padaczka
 • ciąża, karmienie piersią
 • obecność metalowych implantów w ciele
 • rozrusznik serca
 • stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
 • choroby naczyniowe