KAWITACJA ULTRADŹWIĘKOWA (US) COCCON®

Opis zabiegu

Zabiegi RF (radiofrekwencji) wywołują w tkance efekt termiczny, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości. Działanie zewnętrznego, zmiennego pola elektromagnetycznego powoduje ruch jonów w tkance. Poruszające cząsteczki ocierają się o siebie i wywołują emisję ciepła endogennego. Urządzenie podnosi temperaturę skóry do około 40 – 42°C.
Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, powstającym w wyniku działania na ośrodki płynne fal ultradźwiękowych o określonej częstotliwości i oznaczonym ciśnieniu. Wskutek rozszerzenia się cząsteczek płynu powstają tzw. mikropęcherzyki, które pod wpływem znacznego wzrostu ciśnienia ulegają implozji oddziałując w sposób mechaniczny na otaczające tkanki. Metoda wykorzystywana jest głównie do redukcji lokalnych otłuszczeń. Jest również skuteczna w terapii cellulitu o typie tłuszczowym i mieszanym. Kawitacja ultradźwiękowa uszkadza błony komórek tłuszczowych nie niszcząc otaczających struktur. Rozerwanie błon komórkowych komórek tłuszczowych (adipocytów) powoduje ich trwałe zniszczenie. Zawarty w nich tłuszcz w postaci trójglicerydów wydostaje się na zewnątrz do przestrzeni międzykomórkowej. Około 70% całkowitej ilości trójglicerydów, poprzez sieć naczyń włosowatych, jest wchłaniania i transportowana do wątroby, gdzie następuje ich rozkład w wyniku procesów metabolicznych. Pozostałe 30% zostaje rozkładana przez makrofagi – czyli komórki układu odpornościowego.

Cennik:

 • 1 ZABIEG 200 zł
 • 1 ZABIEG 850 zł

Dodatkowe informacje

Zabiegi aparatem Duotechnology przeznaczone są dla osób, poszukujących nieinwazyjnego, bezbolesnego sposobu na błyskawiczną poprawę kondycji skóry i modelowania sylwetki. Kawitację szczególnie polecamy osobom, w przypadku tzw. opornego tłuszczu, który nie reaguje na diety i aktywność fizyczną. Najczęstsze obszary zabiegu to: brzuch, uda i pośladki.

Aby uzyskać optymalny efekt należy wykonać serię składającą się z 6 -10 zabiegów wykonanych w cotygodniowych odstępach. Pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale końcowy rezultat uzyskamy po kilku miesiącach. Jest to czas potrzebny na odbudowę brakującej ilość substancji niezbędnych do przywrócenia prawidłowej struktury skóry. Zabieg trwa od 20 do 60 minut w zależności od wielkości powierzchni i zastosowanej technologii. Nie wymaga specjalnego przygotowania skóry. W czasie zabiegu odczuwalne jest przyjemne ale intensywne ciepło. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, może pojawić się delikatny obrzęk. Zmiany te ustępują w przeciągu kilku godzin.

Zabieg w naszym gabinecie przeprowadzamy przy zastosowaniu sprawdzonego pod kątem efektywności i skuteczności aparatu hiszpańskiej firmy Coccon Medical. Aparat Duotechnology to połączenie dwóch technologii: fal radiowych RF o częstotliwości 1 Mhz i mocy 180 W oraz ultradźwięków o niskiej częstotliwości wywołujących efekt kawitacji.

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • stany nowotworowe
 • rozrusznik serca
 • metalowe implanty na obszarze zabiegowym
 • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
 • choroby wątroby i nerek
 • obrzęk
 • cukrzyca
 • uszkodzenie błony bębenkowej
 • epilepsja