logo
Blog

Makijaż permanentny

Kobiety, które cierpią na brak czasu każdego ranka na pewno narzekają na brak możliwości wykonania odpowiedniego makijażu. Podkład, puder, bronzer… a gdzie chwila na zrobienie kreski na powiece lub, co gorsza, idealnych brwi? Na szczęście kosmetyka wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i ma dla nas coś specjalnego 🙂 Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny. Co powinnaś o nim wiedzieć? Opowiemy Ci w dzisiejszym artykule!

 

Czym jest makijaż permanentny?

Jest to zabieg, w trakcie którego pod skórę w wyznaczonym miejscu wprowadzane są odpowiednie pigmenty. Można go porównać do tatuowania, jest z tym kojarzony. Istnieją jednak zasadnicze różnice. Makijaże permanentne wykorzystują inny rodzaj tuszu. Co więcej, pigmenty wprowadza się płycej niż w przypadku tatuaży. Z tego też powodu tatuaż utrzymuje się na ciele do końca życia, a makijaż permanentny do kilku lat.

 

Opis zabiegu

Makijaż permanentny przeprowadzany jest etapami. Pigmenty dobierane są tak, by nie różniły się od naturalnego koloru skóry. W trakcie zabiegu wykorzystuje się jednorazowe igły, a stosowane pigmenty nie wywołują uczulenia i nie zawierają toksyn. Zabieg nie jest bolesny, jednak w przypadku wprowadzania pigmentu w okolice ust lub powiek, miejsca te powinny zostać wcześniej posmarowane kremem znieczulającym. Tuż po zabiegu nakładane są specjalne kompresy, które pomagają zrelaksować się i zmniejszyć obrzęk, jeżeli się pojawi. Aby uzyskać pożądany efekt, zabieg powinno się powtórzyć po upływie dwóch tygodni, w celu poprawienia ewentualnych niedoskonałości. Jak wspomnieliśmy, pigment z czasem się wypłukuje, dlatego dla uzyskania trwałego efektu powinno się raz w roku go uzupełniać. Daje to gwarancję, że makijaż utrzyma się od 3 do 5 lat.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Makijażu permanentnego nie mogą wykonywać:

  • osoby z infekcją,
  • osoby z cukrzycą,
  • kobiety w ciąży,
  • chorzy na łuszczycę.

 

Pytania i odpowiedzi:

Postanowiliśmy odpowiedzieć na bardzo często zadawane pytania związane z makijażem permanentnym 🙂

 

1. Czy przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi należy je zgolić?

Jeden z najpopularniejszych mitów głosi, że brwi przed wykonaniem makijażu permanentnego się goli. Tymczasem pigment aplikowany jest w skórę na naturalnym łuku brwiowym. Podczas zabiegu, jeżeli występuje taka konieczność, można jedynie pozbyć się zbędnych włosków.

 

2. Czy zabieg wyklucza wykonywanie codziennych czynności?

Nie, nie istnieją żadne ograniczenia w wykonywaniu codziennych czynności po zrobieniu makijażu permanentnego. Jako, że mamy do czynienia z igłą, zabieg może spowodować lekką opuchliznę lub zaczerwienienie. Ale uspokajamy, nie są to zmiany długotrwałe, szybko znikają i pozwalają wrócić do codziennych obowiązków.

 

3. Czy mogę się opalać zaraz po zabiegu?

Przed i po zabiegu opalanie nie jest wskazane. Przed, ponieważ opalanie wysusza naskórek i zmienia jego kolor. Po, ze względu na to, że promienie UV mogą powodować przebarwienia w makijażu. Warto poczekać około 14 dni, aż do wygojenia się miejsca poddanego zabiegowi 🙂

 

4. Czy po zabiegu mogę się malować?

Z makijażem oczu warto poczekać tydzień. A najlepiej, na czas gojenia się miejsca poddanego zabiegowi, całkowicie zrezygnować z malowania powiek i rzęs.

 

5. Czy spożywanie alkoholu przed i po zabiegu jest niewskazane?

Naturalnie, ze względów bezpieczeństwa. Alkohol zaburzy proces gojenia się pigmentowanych miejsc. Zalecane jest całkowite ograniczenie spożywania alkoholu 3 dni przed i po zabiegu.

 

Makijaż permanentny jest zabiegiem, który na pewno w znacznym stopniu ułatwia życie 🙂 Pozwala skrócić czas, który poświęcamy na wykonanie porannego makijażu. Jeżeli więc jesteś osobą, której brakuje czasu i jesteś w ciągłym biegu, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Ponadto makijaż permanentny pomaga zatuszować wiele niedoskonałości, takie jak asymetria ust lub zbyt cienkie brwi.