logo
Blog

Medycyna estetyczna – jakich efektów możesz się spodziewać?

Możliwości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej są ogromne! To idealne rozwiązanie dla kobiet, które pragną osiągnąć spektakularne efekty w krótkim czasie. Nie oszukujmy się – upływający czas daje się we znaki, a przecież każda z nas pragnie zachować młody wygląd jak najdłużej. Czy wiesz, jakich dokładnie efektów możesz się spodziewać po skorzystaniu z oferty gabinetu medycyny estetycznej? Chętnie Ci o nich opowiemy – zachęcamy do lektury! 🙂

 

Uzyskanie młodzieńczego spojrzenia pełnego blasku

Zmarszczki pod oczami pojawiają się stosunkowo wcześnie. Niestety, są widoczne i negatywnie wpływają na naszą pewność siebie. Ponadto niektóre osoby borykają się także z opuchlizną i nieestetycznymi cieniami. Na szczęście można pozbyć się tego wszystkiego w łatwy sposób – udając się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy wprowadza się za pomocą iniekcji podskórnych. Kwas wiąże wodę w komórkach i dzięki temu wygładza wszelkie zmarszczki. Podobnych efektów można się spodziewać po aplikacji toksyny botulinowej – jest to skuteczna profilaktyka anti-aging. Jeżeli zmarszczki są głębokie, skuteczne są zabiegi regenerujące laserem frakcyjnym – pobudza on komórki do zwiększonej produkcji kolagenu.

Pełna rewitalizacja skóry

Kompleksowa regeneracja skóry również jest możliwa dzięki możliwościom medycyny estetycznej. Zapewne w Twojej głowie pojawia się teraz obraz operacji plastycznej? Spokojnie, nie trzeba od razu decydować się na lifting chirurgiczny 🙂 O wiele bezpieczniejsza i mniej inwazyjna metoda dostępna w gabinetach to mezoterapia igłowa. Na czym polega taki zabieg? W skórę wprowadzany jest specjalnie przygotowany koktajl, złożony ze składników aktywnych. Są one dobierane pod konkretne problemy natury dermatologicznej. Mezoterapię najczęściej stosuje się na twarz, dekolt, szyję i zewnętrzną powierzchnię dłoni. Co ciekawe, efekty po wykonaniu mezoterapii igłowej można porównać do zabiegów chirurgicznych!

 

Redukcja cellulitu

Cellulit to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Na szczęście, gdy tradycyjne metody zawodzą (stosowanie kremów, maseczek, ćwiczenia), można udać się na zabieg w profesjonalnym gabinecie! Doskonałą metodą jest endomasaż magnetyczny, który w bardzo krótkim czasie pomaga pozbyć się pomarańczowej skórki. Dzięki zastosowaniu techniki endomasażu nie tylko pozbywamy się cellulitu, ale także przywracamy jędrność i elastyczność tkanki łącznej.

Wzmocnienie witalności skóry – produkcja kolagenu

O zbawiennym działaniu kolagenu wiemy nie od dzisiaj. Skóra, która ma zapewnioną odpowiednią jego ilość jest jędrna, odpowiednio nawilżona, gładka i promienna. Niestety, jego poziom w komórkach skóry nie jest na jednym poziomie przez całe życie. Wraz z biegiem czasu ilość naturalnego kolagenu w skórze spada. Co robić w takiej sytuacji? Odpowiedź brzmi: zaufać specjalistom 🙂 Jednym z najefektywniejszych zabiegów dostarczających kolagen jest wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe. Choć nie brzmi to przekonująco, ta terapia odmładzająca przynosi spektakularne efekty! Jak to się robi? Najpierw pobierane jest osocze z krwi pacjenta, a następnie jest ono wstrzykiwane w skórę twarzy. Własna krew staje się wówczas najlepszym produktem, dzięki któremu pobudzamy produkcję kolagenu. Ponadto przyspieszamy proces regeneracji tkanek i tworzymy więcej naczyń krwionośnych. Jest to zabieg w 100% bezpieczny – mamy gwarancję, że osocze będzie w pełni tolerowane przez nasz organizm.

 

Powiększenie lub wymodelowanie ust

W tym przypadku efekty, których oczekujemy są różne – jednym zależy na delikatnym podkreśleniu ust, inni z kolei stawiają na znacznie bardziej widoczne powiększenie. Niezależnie od oczekiwań, idealnym sposobem na modelowanie ust jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Obecnie metody typu “przystawianie szklanki do twarzy” możemy pożegnać. Ponętne usta można wymodelować w gabinecie już w ciągu jednej godziny! Różnicę można dostrzec zaraz po wyjściu z zabiegu, jednak końcowy efekt widoczny jest po około 2-3 tygodniach, gdy kwas hialuronowy zdąży się odpowiednio ułożyć w skórze. Nie jest to zabieg jednorazowy, zmiany widoczne są przez pewien czas.

 

Jak widać, medycyna estetyczna ma ogromne możliwości – warto je wykorzystać! Dzisiaj korzystanie z tego typu zabiegów nie jest powodem do wstydu, a czynnością naturalną. Zapraszamy do naszego gabinetu, który zlokalizowany jest w Częstochowie 🙂