logo
Blog

Metody depilacji – Innowacyjna depilacja laserowa już dostępna

Ranking najlepszych metod depilacji dostępnych w Częstochowie

Jak pozbyć się zbędnego owłosienia? Która metoda jest najlepsza? Oto nasz ranking najlepszych metod pozbywania się nadmiernego owłosienia jakie dostępne są w częstochowskich gabinetach.

 

Miejsce 5: elektroliza

Elektroliza jest skuteczną metodą usuwania pojedynczych włosów białych (tutaj lasery nie działają) zwłaszcza na twarzy. 
Prąd elektryczny jest emitowany z bardzo cienkiej elektrody w kształcie igły lub metalowej sondy do każdego mieszka włosowego, aby zniszczyć jego korzeń. Metoda bolesna, czasochłonna, obarczona ryzykiem powstawania blizn i przebarwień.

Cena: 100 – 200 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: 12-18
Dostępność: wiele salonów w Częstochowie

 

Miejsce 4: depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa to specjalna masa zawierająca między innymi cukier oraz substancje łagodzące. Jest delikatniejsza od depilacji woskiem ponieważ okleja nawet 1-2 milimetrowy włosek i usuwa go z cebulką. Metoda sprawdza się doskonale na twarzy i delikatnej okolicy bikini, natomiast minusem jest to, że na większych powierzchniach zabieg trwa bardzo długo, a depilacja nie należy do przyjemnych zabiegów. Zabieg można wykonać metodą na ciepło oraz na zimno bez użycia plastrów. Efekt utrzymuje się około 3 tygodni.

Cena: 30 – 100 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: raz na 3 tygodnie
Dostępność: wiele salonów w Częstochowie

 

Miejsce 3: depilacja ciepłym woskiem

Polega na naniesieniu ciepłego wosku na owłosioną skórę oraz przyłożeniu specjalnego plastra i oderwaniu go. Włosy usuwane są razem z cebulką, dzięki czemu skóra jest gładka na około 3 tygodnie. Zabiegu nie można powtórzyć w krótkim odstępie czasu więc pozostałe włoski trzeba golić. Wadą zabiegu jest bolesność oraz możliwość uszkodzenia naskórka. Aby wykonać zabieg należy zapuścić włoski do minimum 5mm, Cena: twarz do 20 zł, ciało do 80 zł.

Cena: 20 – 80 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: raz na 3 tygodnie
Dostępność: wiele salonów w Częstochowie

 

Miejsce 2: epilacja IPL

Metoda polega na wykorzystaniu światła o wyselekcjonowanej długości fal, które jest absorbowane przez melaninę włosa. W wyniku absorpcji energia świetlna jest zamieniana w energię cieplną, która niszczy struktury odżywcze włosa, a tym samym zapobiega regeneracji włosa i jego odrastaniu. Ogólna metoda uznawana jest za mniej skuteczną od epilacji laserowej, nie mniej jednak to zależy od jakości sprzętu. Ja mam przyjemność pracować na bardzo dobrym sprzęcie i uważam że skuteczność jest porównywalna. Niestety odkąd rynek zalały IPL-e chińskie trudno trafić do gabinetu z dobrym aparatem.

Cena: od 50 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: 6 – 10
Dostępność: wiele salonów w Częstochowie w tym w Endermomed

 

Miejsce 1: epilacja laserowa

Usuwanie włosów za pomocą wysokoenergetycznego lasera to najlepsza metoda ponieważ trwale usuwa włosy. Światło lasera działa na zasadzie fototermolizy selektywnej, jest pochłaniane przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Wytworzone w czasie absorpcji ciepło niszczy mieszki nie powodując uszkodzenia naskórka i struktur otaczających mieszki włosowe doprowadzając do trwałego usunięcia niepożądanego owłosienia. Najczęściej do epilacji wykorzystuje się laser diodowy.

Cena: od 100 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: 5 – 8
Dostępność: kilka salonów w Częstochowie w tym w Endermomed