Mezoterapia igłowa

Opis zabiegu

Mezoterapia jest metodą wykorzystywaną od wielu lat w medycynie, polegającą na wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. Do zabiegu mezoterapii stosuje się koktajle, które stanowią mieszaninę substancji rewitalizujących i regenerujących, zawierają one witaminy, aminokwasy, oligoelementy, wyciągi tkankowe oraz kwas hialuronowy. Dzięki mezoterapii stosowane substancje docierają do odpowiednich warstw skóry właściwej, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jej funkcji. Dostarczane w ten sposób preparaty uzupełniają to, czego aktualnie brakuje w zmienionych chorobowo miejscach. Substancja lecznicza jest aplikowana igłą w miejsce poddawane leczeniu, które może być wcześniej znieczulone. Dzięki mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywiania skóry oraz zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych. Efekt mezoterapii poprawa kolorytu, elastyczności i napięcia skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek. Zabiegi mezoterapii powinny być wykonywane w serii 4 – 8 zabiegów co 7 – 14 dni. Mezoterapię stosuje się profilaktycznie aby zmniejszyć objawy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Mezoterapię można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Cennik:

 • REWITALIZACJA, NAWILŻENIE, WYGŁADZENIE 350 – 800 zł
SKINBOOSTER
 • za 1 ml 650 – 750 zł
 • za 2 ml 950 – 1000 zł
 • za 3 ml 1200 zł
 • REDUKCJA CIENI/ OBRZĘKÓW POD OCZAMI
  (1 zabieg) 350 zł
 • LECZENIE WYPADAJĄCYCH/SŁABYCH WŁOSÓW zabieg Dermaheal HL 350 zł
 • zabieg drCyj Hair Filler 650 zł
REDUKCJA CELULITU / LOKALNYCH OTŁUSZCZEŃ
 • 1 ampułka 350 zł
 • 2 ampułki 500 zł
 • 3 ampułki 600 zł

Dodatkowe informacje

Neauvia Hydro Delux to wyjątkowy preparat do mezoterapii skóry, który w roku 2016 uzyskał tytuł Perły Dermatologii Estetycznej.
Ampułka zawiera aż 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, który został pozyskany w sposób ograniczający odczyny alergiczne. Innowacją jest dodatkowa zawartość hydroksyapatytu wapnia, który pobudza produkcję kolagenu oraz dwóch aminokwasów: glicyny i l-proliny, wspomagających ten proces.
Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonać 4 zabiegi mezoterapii w odstępach 3 tygodni. Po upływie kolejnych 6 miesięcy warto wykonać zabieg uzupełniający.
Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom, szczególnie po 35 roku życia, u których skóra twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni jest poszarzała, zmęczona, przesuszona czy wiotka.
Już po jednym zabiegu widać efekty znacznego nawilżenia, spłycenia drobnych zmarszczek i rozświetlenia skóry. Efekt całej serii to fantastyczne nawilżenie, zapobiegające kolejnym załamaniom skóry, korekta powierzchownych zmarszczek, poprawa gęstości i jędrności skóry. Warto podkreślić, że świetny profil bezpieczeństwa preparatu pozwala na szersze stosowanie go u osób z alergiami.

Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów.

Dr Cyj Hair Filler – innowacyjna terapia w walce z wypadaniem włosów. Pierwsze zauważalne efekty obserwowane są już po 15 dniach od rozpoczęcia leczenia! Jej rolą jest rewitalizacja komórek włosa i skóry głowy. Ampułko-strzykawka Dr Cyj zawiera żel z kwasem hialuronowym wyprodukowany w technologii przedłużonego uwalniania substancji aktywnych – kompleksu peptydowego. Produkt odznacza się bardzo dużą skutecznością w walce z wypadaniem włosów. Pobudza krążenie skóry głowy i odżywia osłabione mieszki włosowe. Składniki aktywne uwalniają się długotrwale do 2 tygodni po zabiegu, odżywiając skórę owłosioną głowy.
Wskazania do rozpoczęcia terapii obejmują kobiety i mężczyzn z alopecją (wypadaniem włosów), pacjentów z przerzedzonymi, cienkimi włosami, osoby po transplantacji włosów, które chcą je wzmocnić oraz osoby stosujące inne terapie powstrzymujące wypadanie włosów.
Zabieg polega na śródskórnym punktowym podawaniu preparatu w skórę głowy. Wymagana jest jedna sesja co 2 tygodnie; cała terapia obejmuje 4 sesje, czyli łącznie potrzeba 8 tygodni na pełną rewitalizację.
Efekt leczenia polega na miejscowym pobudzeniu krążenia krwi, wzroście wielkości mieszków włosowych i zatrzymaniu wypadania włosów.

Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem zabiegu jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu.

Skin Booster jest rodzajem mezoterapii, który pozwala uzyskać młodzieńczy wygląd twarzy, szyi, dekoltu a nawet dłoni. Stosowany w tej metodzie kwas hialuronowy dodatkowo regeneruje i nawilża skórę, poprawiając tym samym jej wygląd. Metodę tę wyróżnia stosowany preparat. Jest to również kwas hialuronowy lecz o zwielokrotnionym zagęszczeniu w porównaniu z preparatami stosowanymi w mezoterapii. Mimo swojej dużej gęstości, kwas jest o wiele bardziej płynny niż wypełniacze zmarszczek. Dzięki unikalnej formie może być podawany głęboko, do dolnych warstw skóry właściwej.