logo
Blog

Najlepsze zabiegi na wiosnę

Wiosna w pełni – chociaż niekoniecznie każdego dnia za oknem 🙂 To wyjątkowa pora roku, w której przyroda budzi się do życia i zachwyca nas swoimi darami. Aby móc ją poczuć w pełni, warto odpowiednio przygotować swoją skórę. Zima nas nie rozpieszczała – wahanie temperatur, mróz, wiatr i śnieg. Do tego, nie oszukujmy się, niezbyt aktywny tryb życia. Te wszystkie czynniki wpłynęły niekorzystnie na kondycję naszej skóry. Czy istnieją skuteczne sposoby na to, aby była promienna i zdrowa? Dzisiaj je przedstawimy! 🙂

 

Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa lub tlenowa

Mikrodermabrazja to nic innego, jak mechaniczne złuszczaniu martwego naskórka za pomocą specjalnie do tego przystosowanej głowicy z podciśnieniem. To urządzenie niejednej osobie na pewno skojarzy się z odkurzaczem 🙂 Głowica ma za zadanie “wessać” wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni naszej skóry. Dzięki temu zabiegowi staje się ona wyraźnie gładsza i dokładnie oczyszczona. Ze względu na różnorodność technik, możemy wyróżnić 3 rodzaje mikrodermabrazji:

  • diamentową – jest to najpopularniejszy i najbardziej delikatny typ mikrodermabrazji spośród dostępnych w salonach kosmetycznych. Stosuje się go zazwyczaj w przypadku posiadania cery wrażliwej i delikatnej. Jest on wykonywany za pomocą głowicy z diamentową końcówką,
  • korundową – jak nietrudno się domyślić, jest to zabieg o silniejszym działaniu niż mikrodermabrazja diamentowa. Polecany jest głównie osobom, które borykają się z widocznymi przebarwieniami na skórze oraz rozszerzonymi porami. Jest wykonywany przy użyciu głowicy z kryształkami glinu,
  • tlenową – to rodzaj mikrodermabrazji z użyciem tlenu pod wysokim ciśnieniem. To zabieg, który wygładza zmarszczki, a ponadto dotlenia oraz ożywia skórę. Polecany jest kobietom zwłaszcza po 40. roku życia.

 

Zabiegi z użyciem kwasów

Peelingi chemiczne to idealne rozwiązanie na wiosnę, ponieważ dokładnie oczyszczają twarz, usuwają martwy naskórek, a ponadto regenerują i wygładzają skórę. Rodzajów kwasów jest wiele, ponieważ mają one różne działanie: powierzchowne, średniogłębokie lub głębokie. Dobór odpowiedniego kwasu zależy od rodzaju cery i skali problemu pacjenta. Zabiegi z ich wykorzystaniem pozwolą na intensywną i dokładną regenerację. Jakich efektów można się spodziewać? Od odświeżenia, rozjaśnienia, aż po redukcję zmian trądzikowych i zmarszczek! To naturalna metoda bez użycia lasera, która ma tak zbawienne działanie na naszą skórę.  

 

Peeling kawitacyjny

W tym zabiegu wykorzystywane są fale ultradźwiękowe, które, w połączeniu z wodą, tworzą nad powierzchnią skóry proces kawitacji. Jest to, najprościej mówiąc, proces mikro oczyszczania i eksfoliacji – skutecznego złuszczania naskórka. Usuwając martwe komórki naskórka, peeling w doskonały sposób przygotowuje skórę na dalsze etapy pielęgnacji. Dzieje się tak, ponieważ martwa warstwa naskórka stanowi barierę, przez co preparatom pielęgnacyjnym trudniej jest przedostać się do odpowiedniego miejsca. Kawitacja może być stosowana na każdym rodzaju cery. Jest pomocna w przypadku:

  • przebarwień,
  • zmarszczek,
  • zaskórników,
  • rozszerzonych porów,
  • nierównego kolorytu skóry,
  • blizn potrądzikowych.

Warto podkreślić, że peeling kawitacyjny jest w 100% bezpieczny i bezinwazyjny. Działa na zasadzie mikrozłuszczania, dzięki temu wygładza i rewitalizuje skórę.

 

A na koniec… mezoterapia!

Mezoterapia to idealny sposób na to, aby po dokładnym oczyszczeniu skóry dostarczyć jej odpowiednich składników odżywczych. To zabieg, dzięki któremu nasza skóra otrzymuje solidną dawkę składników aktywnych. Polega na płytkim wstrzykiwaniu ich igłą w niewielkich odstępach. Mezoterapia igłowa sprawia, że dostarczany koktajl wspomaga funkcjonowanie skóry i w znacznym stopniu poprawia jej jakość. Ponadto głęboko nawilża, odżywia oraz stymuluje syntezę kolagenu i elastyny.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu – pomożemy Ci przygotować skórę na wiosenne szaleństwo! Nasz gabinet zlokalizowany jest w Częstochowie. Oferujemy zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym w znacznym stopniu poprawisz kondycję swojej cery 🙂