Obrzęki i cienie pod oczami

Szczegółowy opis

Problem występowania obrzęków i cieni pod oczami dotyczy wielu z nas niezależnie od wieku i płci. Zmiany tego typu pojawiają się już w młodym wieku, mają charakter dziedziczny i głównie stanowią probem kosmetyczny. W innych przypadkach tego typu zmiany pojawiają się w przebiegu różnych schorzeń i wymagają konsultacji lekarskich. Schorzenia w przebiegu których mogą pojawić się cienie pod oczami to: niedobory pokarmowe, alergie, cukrzyca, pasożyty, choroby nerek, nadciśnienie. Obrzęki wokół oczu pojawiają się w wyniku zastojów limfatycznych lub odkładania się tkanki tłuszczowej pod oczami. Obrzęki najczęściej pojawiają sie rano, zaraz po przebudzeniu, ale mogą utrzymywać się przez cały dzień. Cienie pod oczami to zmiany naczyniowe i barwnikowe, zlokalizowane na dolnej powiece, a także pod nią (tzw. podkówki). W tym miejscu naskórek jest bardzo cienki, ma niewiele gruczołów a włókna kolagenowe i elastyny są słabe. To nie wystarcza aby „zakryć” naczynia krwionośne, które prześwitują i są widoczne jako sino-fioletowe sińce. Z biegiem czasu zmiany barwnikowe mogą przybrać postać utrwaloną, związaną z gromadzeniem się w naskórku barwnika krwi – hemoglobiny i produktów jej rozkładu oraz żelaza.

Doskonale w terapii obrzęków i cieni pod oczami sprawdzają się drenaże limfatyczne aparatem Mantis® MR991, tlenoterapia OXYjet® rozjaśniająca cienie pod oczami oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: kwas hialuronowy, mezoterapia.

Łojotok stanowi podłoże dla następujących chorób: trądziku pospolitego, trądziku różowatego, zapalenia skóry wokół ust i łojotokowego zapalenia skóry (ŁZS).

Rodzaj terapii dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta podczas bezpłatnych konsultacji kosmetologicznych do których serdecznie zachęcamy. Na temat każdej z proponowanych metod można przeczytać więcej klikając na urządzenie poniżej.

Do zabiegów używamy: