Obrzęki

Szczegółowy opis

Obrzęki są sygnałem zaburzeń w transporcie wody w organizmie. Powstają, gdy w przestrzeni międzytkankowej gromadzi się zbyt wiele płynów. Mogą występować w jednym miejscu, np. w okolicach kostek nóg, pod oczami, wokół stawów lub obejmować większe partie ciała. Często sami na nie pracujemy, siedząc godzinami przed telewizorem lub komputerem, prowadząc przez wiele godzin samochód lub przegrzewając się. Obrzękom sprzyjają nieprzespane noce oraz picie wieczorem alkoholu. Ale obrzęki są też pierwszym sygnałem, że w organizmie dzieje się coś złego. Najczęściej towarzyszą chorobom nerek, serca, złemu wchłanianiu białka, alergiom pokarmowym. Dlatego ważna jest konsultacja z lekarzem. W przypadku ustalenia, że przyczyną obrzęku jest konkretny stan chorobowy, lekarz najpierw podejmie leczenie tej pierwotnej choroby. Jeśli zaś przyczyny obrzęku nie są poważne lub są związane ze stylem życia, lekarz może zalecić zmianę w stylu życia: zwiększenie aktywności fizycznej, zmniejszenie spożywania soli, utrzymywanie prawidłowej wagi ciała, noszenie skarpet kompresyjnych, wykonywanie drenaży limfatycznych.

W naszym gabinecie proponujemy wykonanie drenażu limfatycznego metodą masażu podciśnieniowego w połączeniu z działaniem pola magnetycznego. Zabieg jest niezwykle skuteczny, usuwa obrzęki, regeneruje tkanki, wzmacnia krążenie obwodowe, zwiększa wymianę międzykomórkową, dotlenia i energetyzuje komórki.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, omówimy wspólnie plan pozbywania się uciążliwych włosów. Na temat każdej z proponowanych metod czytaj więcej, wystarczy kliknąć na nazwę poniżej.