Odmładzanie twarzy

Szczegółowy opis

Fotostarzenie to zmiany w strukturze skóry wywołane głównie przez promieniowanie ultrafioletowe. Fotostarzenie ma niewiele wspólnego z naturalnym procesem starzenia się skóry, to UV jest głównym winowajcą. Bez promieniowania ultrafioletowego dopiero około 60 roku życia zauważylibyśmy pierwsze symptomy starzenia. Dlatego tak ważne jest stosowanie ochrony przed promieniowaniem UV, najlepiej już w okresie dzieciństwa. Jesteśmy w stanie zmniejszyć objawy starzenia się skóry nawet o 80%. Co się dzieje podczas opalania? We wnętrzu skóry zachodzą procesy które wpływają na zmianę proporcji między białkami. Ilość włókiem elastyny rośnie, przy jednoczesnym spadku ilości włókien kolagenowych. Włókna elastyny tracą sprężystość, wpływa to na utratę elastyczności skóry, tworzą się zmarszczki i nierówności na jej powierzchni. Kiedy zauważymy pierwsze zmiany nie czekajmy na kolejne, już na tym etapie można wspólnie wiele zrobić.

W naszym gabinecie znajdziecie Państwo kilka metod walki ze skutkami oddziaływania promieniowania ultrafioletowego. Proponujemy metody bardziej inwazyjne jak laseroterapie aparatami: Fraxel® DUAL lub Clear & Brilliant® oraz metody mniej inwazyjne jak Adéna® IPL lub mikrodermabrazja AesthipeelTM.

Rodzaj terapii dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta podczas bezpłatnych konsultacji kosmetologicznych do których serdecznie zachęcamy. Na temat każdej z proponowanych metod można przeczytać więcej klikając na urządzenie poniżej.

Do zabiegów używamy: