logo
Blog

Pozbądź się lokalnych otłuszczeń – liposukcja kawitacyjna

Nie jest tajemnicą, że każda kobieta pragnie posiadać taką sylwetkę, z którą czuje się najlepiej. Niestety, obecne tempo życia, pogoń za spełnieniem ambicji zawodowych i prywatnych oraz sposób odżywiania się mogą sprawić, że stopniowo odchodzimy od ideału, który chciałybyśmy zobaczyć przed lustrem. Czasami wystarczy zmiana diety, trochę ruchu i odpowiednie nawodnienie organizmu każdego dnia. Co jednak zrobić w sytuacji, w której te metody zawodzą i mimo wysiłku “oponka na brzuchu” nadal nie znika? Pora oddać się w ręce specjalisty 🙂 Dzisiaj zaprezentujemy skuteczny sposób na to, aby w krótkim czasie pozbyć się lokalnego otłuszczenia za pomocą innowacyjnego urządzenia.

 

Lokalne otłuszczenia – co to takiego?

Każda kobieta została obdarowana innym typem sylwetki i w zależności od niego nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się w różnych okolicach. Mogą to być:

  • ramiona,
  • uda,
  • kolana,
  • talia,
  • brzuch.

Czasem, mimo naszego wysiłku, nie jesteśmy w stanie jej zredukować. Chociaż zmiany, które zachodzą nie muszą być drastyczne, znacznie obniżają naszą pewność siebie i pragniemy pozbyć się ich za wszelką cenę. Niestety, w niektórych przypadkach ani dieta, ani wyczerpujące ćwiczenia nie przynoszą efektów. Dlaczego? Głównym sprawcą jest podłoże genetyczne. Nietrudno zauważyć, że kiedy przybieramy na wadze, to właśnie w wyżej wymienionych miejscach jest to dostrzegalne w pierwszej kolejności. I, co sprawia największy problem, gdy chudniemy, w tych miejscach wcale tego nie widać.

 

Jak sobie z nimi radzić?

Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu zaawansowanej kosmetologii i medycyny estetycznej. Nowoczesna technologia pozwala na skuteczne wspieranie procesu odchudzania. Dodatkowo likwiduje komórki tłuszczowe, zapewniając jak najmniejszą inwazyjność zabiegu. W naszym gabinecie, zlokalizowanym w Częstochowie, posiadamy aparaty, które wykorzystują różne techniki odtłuszczania. Są one dobierane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, po wcześniejszej bezpłatnej konsultacji kosmetologicznej. Dzisiaj prezentujemy liposukcję kawitacyjną:

 

Liposonix

Należy podkreślić, że tylko kilka klinik w Polsce posiada ten aparat. Jest to innowacyjna metoda, oparta na ponad 10 latach badań klinicznych i testów, która już po pierwszym zabiegu pozwala “wskoczyć” w ubrania o rozmiar mniejsze!

System ten działa wykorzystując wiązkę ultradźwięków o wysokiej intensywności, która skupia energię na stałej głębokości – 1,3 cm. Ta precyzyjnie określona głębokość zabiegu powoduje, że zabieg jest bezpieczny nie tylko  dla skóry, ale również otaczającej ją tkanki i organów wewnętrznych. W miejscu, w którym działa w ciągu jednej sekundy wzrasta temperatura (powyżej 56 stopni!). Podgrzanie komórek tłuszczowych powoduje ich trwałe uszkodzenie. Następnie zostają one trwale usunięte przez układ limfatyczny. Zabieg ten jest bezinwazyjny.

 

Efekty:

Aby uzyskać pełen efekt, należy uzbroić się w cierpliwość. Jest on widoczny do 8-12 tygodni po wykonaniu zabiegu. W tym czasie organizm pozbywa się uszkodzonych komórek tłuszczowych. Dodatkową zaletą stosowania tej metody jest to, że obkurcza rozciągnięte włókna kolagenowe, co prowadzi do napięcia skóry.

 

Przeciwwskazania:

  • przepuklina na powierzchni zabiegowej
  • ciąża lub podejrzenie ciąży
  • mniej niż 1.0 cm tkanki tłuszczowej poza ogniskiem skupienia HIFU

 

Postaw na medycynę estetyczną!

Na szczęście, w dobie rosnącego pędu życia, temat medycyny estetycznej przestaje być traktowany jako “tabu”. Odchodzimy od stereotypu mówiącego, że to kosztowny i bezsensowny wydatek, bo samemu można osiągnąć podobne efekty. Częściej można usłyszeć, że jeżeli jest możliwość poddania się zabiegom, które są bezinwazyjne i poprawią komfort naszego życia, należy z nich skorzystać. Zapraszamy do naszego gabinetu, który zlokalizowany jest w Częstochowie. Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i zadbaj o swoje zdrowie oraz doskonałe samopoczucie każdego dnia!