logo
Blog

Ranking najlepszych zabiegów na cellulit dostępnych w Częstochowie

Ranking najlepszych zabiegów na cellulit dostępnych w Częstochowie

Jak się pozbyć cellulitu? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, ale tak naprawdę jest tylko kilka skutecznych zabiegów, które dają naprawdę widoczne efekty. Przygotowaliśmy ranking najlepszych zabiegów na cellulit jakie dostępne są w częstochowskich gabinetach.

Miejsce 5: karboksyterapia

Reklamowana jako najskuteczniejsza kuracja redukująca cellulit. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja). Zabieg karboksyterapii jest szybki i bezbolesny. A efekt to szczuplejsza sylwetka, gładka i elastyczna skóra.

Cena: około 200 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: 8 – 12
Dostępność: wiele salonów w Częstochowie

Miejsce 4: mezoterapia igłowa

Mezoterapia polega na wstrzyknięciu odpowiednich substancji leczniczych bezpośrednio w skórę.
W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem zabiegu jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Aby uzyskać zadowalający rezultat konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów (3-10) w zależności od zastosowanego preparatu. Cena 1 zabiegu ok. 300 zł

Cena: około 300 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: 3- 10
Dostępność: wiele salonów w Częstochowie w tym Endermomed

Miejsce 3: fale radiowe

Zabiegi RF (radiofrekwencji) wywołują w tkance efekt termiczny, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości. Efektem zabiegu jest poprawa napięcia skóry i najczęściej jest stosowany przy redukcji cellulitu tzw. wiotkiego. Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, których struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry stymulacje również fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Dodatkowo zabieg przyspiesza mikrokrążenie, przez co poprawia się odżywienie, dotlenienie oraz metabolizm komórek.

Cena: około 200 – 700 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: 1- 10
Dostępność: kilka salonów w Częstochowie w tym Endermomed

Miejsce 2: kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, powstającym w wyniku działania na ośrodki płynne fal ultradźwiękowych o określonej częstotliwości i oznaczonym ciśnieniu. Metoda skuteczna jest głównie w terapii cellulitu o typie tłuszczowym i mieszanym. Kawitacja ultradźwiękowa uszkadza błony komórek tłuszczowych nie niszcząc otaczających struktur. Rozerwanie błon komórkowych komórek tłuszczowych (adipocytów) powoduje ich trwałe zniszczenie.

Cena: około 200 – 300 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: 6- 10
Dostępność: kilka salonów w Częstochowie w tym Endermomed

Miejsce 1: endomasaż

Dwie mechanicznie napędzane rolki rozmasowują zassany przez podciśnienie fałd skórny. Masaż ten, to perfekcyjna stymulacja tkanki skórnej. Jest to jedna z najbardziej cenionych metod przy redukcji cellulitu, ponieważ działa kompleksowo na wszystkie patologie tkanki związane z powstawaniem cellulitu, zwłaszcza jeśli oddziaływanie rolek połączone jest z oddziaływaniem pola magnetycznego.

Zabiegi polecane są przez najlepsze gabinety w Częstochowie. Natomiast endomasaż z polem magnetycznym jest polecany tylko w gabinecie Endermomed. Zabieg MANTIS polecany w naszym gabinecie to najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu. Niezwykle precyzyjny masaż w połączeniu z polem magnetycznym działa kompleksowo, redukując prawie wszystkie zmiany jakie zachodzą w tkance objętej cellulitem.

Pracując przez 16 lat z różnymi urządzeniami w kierunku redukcji cellulitu mogę potwierdzić wysoką skuteczność tej metody w kierunku redukcji cellulitu. Rezultaty są szybkie i utrzymują się relatywnie długo.

Cena: około 250 zł za jeden zabieg
Wymagana ilość zabiegów: 10 -14
Dostępność: kilka najlepszych salonów w Częstochowie, ale tylko w Endermomed endomasaż wykonywany jest z równoczesnym działaniem pola magnetycznego co jeszcze bardziej zwiększa efekt.

Polecamy także usuwanie zbędnego owłosienia więcej można przeczytać tutaj.