logo
Blog

Ranking zabiegów odmładzających twarz dostępnych w Częstochowie

Ranking zabiegów odmładzających twarz dostępnych w Częstochowie

Zdrowa, gładka i świetlista cera nie tylko dodaje uroku, ale również odejmuje nam lat przynajmniej wizualnie. Na rynku dostępnych jest wiele metod i zabiegów odmładzających i poprawiających wygląd twarzy. Których z nich wybrać i jakich efektów się spodziewać? W wyborze pomoże Ci nasz ranking skutecznych zabiegów odmładzających, jakie możesz wykonać w Częstochowie.

 

Miejsce 8: mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to rodzaj mechanicznego, kontrolowanego złuszczania naskórka. W zależności od problemu estetycznego dobrane parametry mogą nam umożliwić powierzchowny lub średnio głęboki piling. Metoda jest szybka, niezwykle bezpieczna, dająca bardzo dobre rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu.

Cena: 100-300 zł

 

Miejsce 7: IPL

Fotoodmładzanie jest bezinwazyjną i bezpieczną metodą odnowy skóry za pomocą intensywnego impulsowego źródła światła, zwanego od nazwy angielskiej IPL. Wyselekcjonowane promienie światła wnikają w głąb skóry, są absorbowane przez melaninę (przebarwienia) lub hemoglobinę (rozszerzone naczynka, rumień) nie powodując uszkodzenia powierzchni skóry. W wyniku procesu absorpcji energia świetlna jest konwertowana (zamieniana) w energię termiczną, która eliminuje docelowe struktury, a także wpływa na przebudowę kolagenu i stymulację fibroblastów. Efekt zabiegu to kompleksowe odmłodzenie skóry poprzez jej wygładzenie, zwiększenie napięcia, redukcję drobnych linii i zmarszczek, wyrównanie kolorytu oraz rozjaśnienie.

Cena: od 250 zł

 

Miejsce 6: pilingi chemiczne

Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry.

Cena: od 150 w zależności od zastosowanego preparatu

 

Miejsce 5: mezoterapia

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. Do zabiegu mezoterapii stosuje się koktajle, które stanowią mieszaninę substancji rewitalizujących i regenerujących, zawierają one witaminy, aminokwasy, oligoelementy, wyciągi tkankowe oraz kwas hialuronowy. Dzięki mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywiania skóry oraz zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych. Efekt mezoterapii: poprawa kolorytu, elastyczności i napięcia skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek.

Cena: od 300-800 zł w zależności od zastosowanego preparatu.

 

Miejsce 4: fale radiowe

Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, które z wiekiem ulegają rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry stymulacje również fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Efektem zabiegu jest poprawa napięcia skóry. Dodatkowym bonusem stosowania tej metody jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie, dotlenienie oraz metabolizm komórek. Zabiegi na twarz poprawiają kontur, spłycają zmarszczki. Twarz staje się młodsza, a skóra odzyskuje ładny, zdrowy wygląd.

Cena: od 100 – 7000 zł za jeden zabieg. Zalecane jest wykonanie od 1 do 10 zabiegów.

 

Miejsce 3: zabiegi infuzji tlenowej

Zabieg intensywnie nawilżający, dotleniający , energetyzujący i równocześnie redukujący (w zależności od problemu skóry) oznaki starzenia, trądzik pospolity, trądzik różowaty, łagodzący objawy skóry wrażliwej, zmęczonej i wyrównujący koloryt skóry.

Przy zastosowaniu aparatu do infuzji tlenowej niemieckiej firmy Nora Bode specjalnie opracowane formuły kosmetyków są precyzyjnie „wstrzeliwane” przez naturalne szczeliny pomiędzy komórkami w problematyczną powierzchnię skóry za pomocą tlenu pod ciśnieniem o bezpiecznych parametrach. Medyczny tlen zastosowany w terapii zwiększa przemiany energetyczne w komórkach, jest odpowiedzialny za procesy regeneracyjne, ma właściwości dezynfekujące, rozjaśnia skórę poprzez utlenianie melaniny do bezbarwnej postaci, zapewnia zdrowy wygląd skórze i prawidłowe jej funkcjonowanie. Metoda daje natychmiastowe rezultaty już po pierwszym zabiegu. Skóra jest rozświetlona, wypoczęta, o ujednoliconym kolorze, a zmarszczki wokół oczu i ust są widocznie spłycone.

Jest to jedyny system (dostępny w Częstochowie tylko w naszym gabinecie) o tak wysoko zaawansowanej technologii. Efekty są jeszcze lepsze niż przy mezoterapii igłowej z tego względu, że przy mezoterapii składniki aktywne wprowadzane są na głębokość skóry właściwej z pominięciem naskórka (głębokość wprowadzenia igły) a w tej metodzie składniki aktywne wprowadzanych preparatów są rozmieszczone we wszystkich warstwach naskórka. Odbudowana, uszczelniona bariera fizjologiczna naskórka chroni skórę przed wpływem środowiska zewnętrznego oraz poprawia funkcjonowanie tkanek niżej położonych. Inne aparaty bazujące na sprayu, tylko rozprowadzają preparaty na powierzchnię skóry i w nieznacznym zakresie wprowadzają substancje w określonej terapeutycznej ilości w głąb skóry.

Już jeden zabieg daje spektakularny efekt, zaliczamy go do tzw zabiegów lunchowych. Natomiast aby uzyskać trwały efekt sugeruje się od 3 do 5 zabiegów raz w tygodniu.

Cena: 180 do 380 zł

 

Miejsce 2: wypełniacze

Wypełniacze, czyli implanty podskórne wypełniają nadmiar wolnej przestrzeni w tkankach. Stosuje się je w celu zastąpienia utraconego kolagenu i tkanek podporowych. W medycynie estetycznej najczęściej wykorzystuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w naszej skórze. Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na wstrzykiwaniu przez lekarza pożądanych ilości preparatu w określone miejsca przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli. Możliwość poprawy wyglądu z użyciem wypełniaczy są naprawdę duże i dotyczą zmarszczek głębokich, np. nosowo – wargowych, czy marionetkowych lub płytszych ubytków, np. tzw. zmarszczki palacza. Odpowiedni preparat kwasu hialuronowego doskonale wypełni też utraconą gęstość w obrębie kości, np. policzkowych, czy wreszcie ust. Jedną z najczęściej korygowanych okolic są bruzdy nosowo – wargowe.

Cena: od 800 zł

 

Miejsce 1: laser frakcyjny

Technologia frakcyjna polega na kontrolowanym, termicznym uszkodzeniu skóry mikroskopijnymi kolumnami światła laserowego, docierającymi w głąb skóry. Laser oddziałuje tylko na fragmenty skóry, pozostawiając otaczającą tkankę nienaruszoną, co sprzyja szybkiemu gojeniu. Stymuluje to naturalne procesy regeneracji, stare i uszkodzone komórki zostają zastąpione świeżą, promienną, zdrową skórą. Fraxel Dual uznawany jest na światowym rynku za „złoty standard” w laserowych zabiegach odmładzających.

Jest to jedna z najlepszych metod odmładzania skóry. Po 3 zabiegach, które nie są za bardzo uciążliwe dla klienta (my proponujemy doskonałe znieczulenie, a okres kiedy klient czuje lekki dyskomfort pokazując się publicznie to 2-3 dni) ma praktycznie nową skórę i zdecydowany efekt terapeutyczny polegający na przebudowie struktury skóry. Faktycznie można powiedzieć nie przesadzając wcale, że metoda ta cofa czas.

Polecana ilość zabiegów (w zależności od problemu) 1-5 w odstępie 4-6 tygodni.

Cena: 1500 zł

Wszystkie te metody dostępne są w naszym gabinecie. Najbardziej na rynku wyróżnia nas odmładzanie laserem frakcyjnym, jednym z najlepszych na rynku Fraxel Dual, zabiegi infuzji tlenowej OXYJET – jedyne takie urządzenie w Częstochowie oraz niezwykle wysokiej jakości mikrodermabrazja Aesthipeel.