Redukcja nadmiernego owłosienia

Szczegółowy opis

Nadmierne owłosienie to problem, który także dotyczy mężczyzn. Panowie skarżą się na zbyt dużą ilość włosów w konkretnych partiach ciała (plecy, ramiona, dłonie). Zbyt owłosieni nie wyglądają estetycznie a dodatkowo mają kłopoty z utrzymaniem właściwej higieny ciała. Nadmierne owłosienie u mężczyzn, jeżeli nie wiąże się z poważnym schorzeniem, można skutecznie zredukować. Nie zawsze jednak jest to tylko aspekt estetyczny.

Czym jest hipertrychoza? To nadmierne owłosienie, występujące głównie u mężczyzn na całym ciele lub w niektórych jego partiach. Zwykło się sądzić, że za taki stan są odpowiedzialne „męskie hormony”, to błąd. Hipertrychoza powstaje w wyniku nadmiernej wrażliwości mieszków włosowych na androgeny nadnerczowe. Może być także skutkiem zażywania w sposób niewłaściwy leków psychotropowych, na nadciśnienie, przeciwdrgawkowych, a także sterydów anabolicznych. Rozejrzyjmy się wśród najbliższych z rodziny, szczególnie spójrzmy na ojca lub dziadka, może właśnie po nich odziedziczyliśmy nadmierne owłosienie. Problemu nie wolno bagatelizować, szczególnie wtedy kiedy po usunięciu, owłosienie pojawia się zbyt szybko. Może być to spowodowane toczącymi się w naszym organiźmie chorobami. Konieczna będzie wizyta u lekarza dermatologa lub endokrynologa. Jeżeli już wiemy co dzieje się w naszym organiźmie, możemy przystąpić do zabiegów które trwale zredukują włosy.

W naszym gabinecie oferujemy dwie technologie usuwania owłosienia: laser diodowy (depilacja laserowa) Mantis® HR991 oraz IPL (intensywne źródło światła) Anthelia®. W zależności od rodzaju, grubości oraz koloru włosa dobieramy najskuteczniejszą metodę. Należy pamiętać, że aby zredukować zadowalająco owłosienie musimy przeprowadzić kilka zabiegów.

Rodzaj terapii dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta podczas bezpłatnych konsultacji kosmetologicznych do których serdecznie zachęcamy. Na temat każdej z proponowanych metod można przeczytać więcej klikając na urządzenie poniżej.

Do zabiegów używamy: