logo
Blog

Sposoby na piękne paznokcie

Paznokcie stanowią swoistą wizytówkę człowieka. Każdy z nas zwraca uwagę na dłonie u innych osób. Można z nich wiele odczytać: czy ktoś dba o swój wygląd, czy wykonuje ciężką pracę fizyczną, czy nie przywiązuje wagi do stanu swoich dłoni. Niestety, nie wszyscy mogą pochwalić się dobrą kondycją swoich paznokci. Wynika to nie zawsze z zaniedbania. Jakie są na to sposoby? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu! Znajduje się w nim odpowiedź na to pytanie, które pomoże zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

 

Manicure hybrydowy

Pojawił się na rynku kosmetycznym stosunkowo niedawno i wywołał niemałą rewolucję. Zakończył okres sztucznie wyglądających akrylowych i żelowych tipsów, przez co podbił serca wielu kobiet. Okazał się również świetną alternatywą dla klasycznego lakieru, który jest nietrwały i nie pozwala na bezinwazyjne wykonywanie wielu czynności w domu. Manicure hybrydowy to połączenie lakieru z elastycznym żelem. Daje długotrwały efekt – około 2-3 tygodnie bez odprysków. Jak wygląda krok po kroku?

 1. Zmatowienie płytki paznokciowej, czyli pozbycie się warstwy naturalnego tłuszczu.
 2. Przetarcie płytki wacikiem, który nasączony jest cleaner’em.
 3. Nałożenie bazy i utwardzenie jej w lampie UV.
 4. Pokrycie paznokcia warstwami (zazwyczaj dwoma) kolorowego lakieru, które każdorazowo utwardza się w lampie.
 5. Nałożenie preparatu o nazwie top, który utrwala kolor i nadaje połysk.

Ściąganie lakieru hybrydowego z paznokci jest z pozoru łatwe, jednak warto udać się w tym celu do kosmetyczki. Niewłaściwe zdejmowanie może spowodować zniszczenie płytki i pogorszenie ogólnej kondycji paznokci.

 

Manicure japoński

Rozdwajające się i łamliwe paznokcie to zmora nie tylko kobiet. Wielu mężczyzn boryka się z tym samym problemem. Na szczęście istnieje sposób na to, aby każdy z nas mógł cieszyć się zdrowymi, mocnymi i lśniącymi paznokciami. Masz dosyć ukrywania dłoni ze wstydu? Chcesz zwracać uwagę wysokim stopniem zadbania, pielęgnacji i zdrowia?

 

Co to jest manicure japoński?

Aby poznać jego historię, należy cofnąć się o 400 lat. Okazało się wtedy, że wcieranie w płytkę odpowiednich substancji pozwala uzyskać pożądany efekt i wygląda bardzo naturalnie. Wówczas japońskie arystokratki zaczęły stosować tą metodę, aby móc cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami.

 

Jest to zabieg, polegający na wcieraniu w paznokcie specjalnej pasty zawierającej witaminy i minerały:

 • krzemionka pochodząca z Morza Japońskiego,
 • pyłek pszczeli,
 • keratyna,
 • witaminy A+E.

Warto podkreślić, że pasta nie pozostawia koloru i wygląda bardzo naturalnie na paznokciach. Aby zabezpieczyć ją przed wytarciem stosuje się specjalny puder. Zalecane jest wykonanie serii 5 zabiegów co 2-3 tygodnie, aby uzyskać pożądany efekt. W trakcie kuracji nie należy stosować lakierów oraz zmywaczy do paznokci. Jak wygląda zabieg krok po kroku?

 1. Oczyszczenie i odtłuszczenie płytki za pomocą bloku polerskiego.
 2. Dokładne wcieranie pasty w każdy paznokieć specjalną szczoteczką wykonaną ze skóry jelenia.
 3. Zabezpieczenie paznokci specjalnym pudrem.

 

Wskazówki dotyczące manicure japońskiego

Jest to kuracja, która ma na celu poprawienie kondycji naszych paznokci. Warto jednak udać się w celu jej odbycia do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Niewłaściwe przeprowadzenie zabiegu może skutkować odwrotnym efektem, niż zamierzony.

 1. Nie wykonuj manicure niedługo po zdjęciu z paznokci hybrydy, żelu lub akrylu. Są one wówczas osłabione, dodatkowe matowienie i pocieranie może pogorszyć ich stan.
 2. Zabieg wykonuj nie częściej niż raz na 2-3 tygodnie. To optymalna przerwa, pozwalająca na swobodną regenerację płytki.

 

Przeciwwskazania do wykonania manicure

Są to zabiegi pielęgnacyjne i w efekcie mają poprawić wygląd naszych dłoni. Należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach dotyczących obu rodzajów manicure:

 • grzybica i drożdżyca skóry i paznokci,
 • stany ropne i infekcyjne,
 • alergie na którykolwiek z używanych podczas zabiegu preparatów,
 • choroby wirusowe.

 

Opisane powyżej rodzaje zabiegów to idealne sposoby na piękne, zadbane dłonie. Należy pamiętać o tym, że zwracają one uwagę innych ludzi, dlatego warto odpowiednio zadbać o paznokcie. Manicure hybrydowy to rozwiązanie dla płci żeńskiej, natomiast manicure japoński ma swoich fanów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.