Ujędrnianie twarzy

Szczegółowy opis

Patrząc w lustro zauważamy, że kontur naszej twarzy uległ rozmyciu, pojawiły się obwisłości. Nasze odbicie w lustrze nie wygląda już jak kiedyś. Co się dzieje? Skóra posiada dwie właściwości: zapewnia elastyczność i jędrność. Elastyczność to właściwość skóry, która daje zdolność odwracalnego odkształcania się. Za jędrność odpowiada skóra właściwa, w której znajdują się fibroblasty które wytwarzają włókna kolagenowe. Niestety, obie te zdolności skóry w wyniku starzenia się skóry maleją. Z wiekiem nasz organizm traci zdolności do regeneracji i adaptacji a to prowadzi do nieodwracalnych zmian na poziomie komórek i tkanek. Na zmiany zachodzące w skórze wpływają jednocześnie dwa procesy:

– starzenie fizjologiczne (wewnątrzpochodne) związane jest z genotypem (zespołem wszystkich genów charakteryzujących dany organizm) jest to proces starzenia się skóry związany z mechanizmami wrodzonymi

– starzenie środowiskowe (zewnątrzpochodne) wiąże się z fenotypem (zespołem cech organizmu np. anatomicznych, biochemicznych, fizjologicznych) i postępuje na skutek styczności organizmu z czynnikami zewnętrznymi, sprzyjającymi starzenie się. Czynniki zewnętrzne: wiek, zaburzenia gospodarki hormonalnej, zła dieta, papierosy, promienie UV, wysuszanie skóry, wahania wagi.

Możemy temu procesowi przeciwdziałać. Proponujemy szereg rozwiązań które przywrócą nam napięcie skóry a owal twarzy odzyska młodzieńczy kontur. Stosujemy zabiegi laserowe Faxel® DUAL, fal radiowych RF Coccon® oraz absolutną nowość terapię tlenową OXYjet® połączoną ze stymulacją LED Bio2Light.

Rodzaj terapii dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta podczas bezpłatnych konsultacji kosmetologicznych do których serdecznie zachęcamy. Na temat każdej z proponowanych metod można przeczytać więcej klikając na urządzenie poniżej.

Do zabiegów używamy: