logo
Blog

Wampirzy lifting – co powinnaś o nim wiedzieć?

Jak wygląda przyszłość medycyny estetycznej? Jedną z odpowiedzi na to pytanie jest bez wątpienia wampirzy lifting. Jego potencjał dostrzega coraz więcej osób mimo tego, że ta metoda zapobiegania oznakom starzenia jest, trzeba przyznać, nieco kontrowersyjna. Co kryje się za tą tajemniczą nazwą i jak wygląda zabieg? O tym w dzisiejszym artykule 🙂

 

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Jest to metoda, która w swoim działaniu opiera się na naturalnej zdolności naszego organizmu do samoregeneracji. Technologia cały czas się rozwija, a to pozwoliło na uzyskanie przez lekarzy prawdziwego eliksiru młodości, jakim jest… nasza krew! Tradycyjna medycyna używa osocza w celu szybszego zagojenia się ran u pacjenta lub regeneracji tkanki kostnej. Medycyna estetyczna natomiast zaczęła wykorzystywać osocze bogatopłytkowe do zabiegów odmładzających i takich, które hamują proces łysienia. Jest to doskonała alternatywa dla kobiet, które nie chcą decydować się na wstrzyknięcie botoksu, w obawie przed nienaturalnym efektem albo boją się poddać operacji plastycznej.

 

Co to jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej powinna poprzedzać konsultacja lekarska, podczas której powinien zostać przeprowadzony szczegółowy wywiad. Po ustaleniu wskazań i przeciwwskazań, przeprowadzany jest zabieg. Preparat podaje się wykorzystując technikę mezoterapii. Aby zmniejszyć ewentualny dyskomfort, który może odczuwać pacjent, skórę przed zabiegiem smaruje się kremem znieczulającym. Od pacjenta pobierana jest niewielka ilość krwi. Następnie podany zostaje aktywator i krew zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu. Później preparat jest gotowy do podania. Tak przygotowana krew jest z powrotem wstrzykiwana w miejsca, na których widoczne są oznaki starzenia.

 

Co można osiągnąć dzięki osoczu?

Jego głównym zadaniem jest pobudzenie naszej skóry do regeneracji. Dzięki temu procesowi przechodzi ona istną metamorfozę: jest zdecydowanie bardziej gładka, odzyskuje elastyczność i wygląda młodziej. Dzięki temu każda kobieta, która decyduje się na wampirzy lifting jest w pełni zadowolona z efektów zabiegu. Jest to bardzo silne narzędzie w walce z oznakami starzenia. Odmładza skórę, skutecznie usuwa zmarszczki.

 

​Czy osocze jest bezpieczne?

Być może sposób wykonania tego zabiegu nie wydaje się zachęcający, jednak badania potwierdzają, że jest on nie tylko bezpieczny, ale również skuteczny. Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Jak wspomnieliśmy wcześniej, był najpierw wykorzystywany w medycynie tradycyjnej. Są zasady, których należy się ściśle trzymać, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo:

 1. Pacjent musi znajdować się pod opieką lekarza.
 2. Zabieg powinna wykonać osoba z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Nowoczesny sprzęt i postępy technologiczne, w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym specjalistów, pozwalają w pełni wykorzystać potencjał osocza.

 

Komu zaleca się zabieg?

Osocze bogatopłytkowe polecane jest szczególnie osobom,  których skóra nosi widoczne oznaki starzenia, straciła elastyczność, gładkość i blask. Ponadto wampirzy lifting sprosta wymaganiom osób, które chcą osiągnąć naturalny efekt lub są uczulone na inne składniki i z tego powodu nie mogły poddać się innym zabiegom.  Metoda ta jest wykorzystywana do:

 • poprawy wyglądu policzków,
 • likwidowania kurzych łapek i cieni pod oczami,
 • poprawy wyglądu fałd nosowo-wargowych,
 • upiększenia miejsc takich, jak dłonie, szyja, czy dekolt,
 • zwalczania problemu łysienia,
 • pomocy w gojeniu ran.

Osocze bogatopłytkowe w bardzo szybki sposób poprawia kondycję skóry, wznawia procesy naprawcze. Fakt, że podczas zabiegu pacjentowi wstrzykiwana jest jego własna krew, ma on wąski zakres przeciwwskazań. Jedynymi czynnikami, które wykluczają przeprowadzenie wampirzego liftingu są:

 • ciąża,
 • laktacja,
 • choroby krwi.

Jeżeli jesteś zainteresowana zabiegiem, zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Endermomed. Nasz doświadczony zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania i przeprowadzi wampirzy lifting zachowując pełną sterylność i bezpieczeństwo 🙂